2017 Model Yeni MacBook Pro

Teknoloji anilbirgul

Apple geçtiğimiz günlerde yeni Macbook Pro’sunu tanıttı. Büyük ses getiren Macbook Pro’lar eskisine göre daha ince ve daha küçük. Apple yeni MacBook Pro’da birçok şeyden vazgeçti. SD Kart ve HDMI girişinden vazgeçen Apple bunlar yerine USB-C adaptörüyle geliyor. Bu girişi alacağınız farklı bağlantı ürünleriyle SD Kart veya HDMI’a dönüştürebilirsiniz. Apple ayrıca MagSafe(şarj girişinde kolayca çıkmasını engellemek için mıknatıs kullanılması) özelliğinden de vazgeçti.

macbook proApple yeni modelinde standart fonksiyon tuşları yerine Touch Bar kullanmayı tercih etti. Bu da cihazda oldukça şık bir görüntü oluşturdu. Üstelik Touch Bar tamamen kişiselleştirilebilirdir. Kontrolün tamamen kullanıcıda olması oldukça cezbedici gözüküyor. Touch Bar’a Finder, Mail vb. uygulama kısayolları eklemek mümkün. Mesajlaşırken Touch Bar ile emojilere kolay erişim sağlayabiliyorsunuz. Bunun dışında daha birçok şeyi o uygulamaya özel olarakta Touch Bar’da görüntüleyebiliyorsunuz.

Apple’ın Macbook Pro’lar arasında en ince ve en hafifi olarak belirttiği yeni Macbook Pro yalnızca 1.35 KG ağırlığında, 14.9 MM kalınlığındadır. Yani yeni Macbook Pro önceki nesil Macbook Pro’ya göre 0.25 KG daha hafif ve %17 daha ince olarak geliştirilmiştir. Macbook Pro 15 inç’lik modeli ise %20 oranında daha az yer kaplıyor ve %14 daha incedir.

Touch ID vasıtasıyla güç düğmesine bastığınızda parmak izinizi tanır oturumunuzu hızlı bir şekilde açar. Aynı zamanda Apple Pay ile internet üzerinden güvenli olarak alışveriş yapabilirsiniz. İşlemciler, enerji tasarruflu ve aynı zamanda profesyonel düzeyde performans sunmaktadır. 15 inç Macbook Pro önceki modellerine göre 2.3 kat daha iyi grafik performansına sahiptir. 13 inç’lik modeller ise önceki modellerine göre 2 kat daha iyi grafik performansı sunmaktadır. Ayrıca Macbook Pro’lar son derece hızlı SSD’lere ve Thunderbolt 3 teknolojisine sahiptir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir