2017 WhatsApp Yenilikleri ve Gif Desteği

Mobil anilbirgul

En çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, Android kullanıcıları için yepyeni bir özellik getirdi. WhatsApp daha iyi bir uygulama sağlamak adına farklı yenilikler getiriyor. Bu yenilik ise WhatsApp’ın yeni bir kamera özelliğini uygulamaya eklemesi oldu. Bu özellikle birlikte kullanıcılar paylaştıkları fotoğraf ve videoları kişiselleştirebilecek.
WhatApp’ın bu özelliği ile fotoğraf ve videolarınıza emoji ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda fotoğraf ve videoların üzerine çizim yapabilir ya da fotoğrafların üzerine yazı yazabilirsiniz. Ve bunlar farklı fontlar ile de yapılabilir.

Facebook tarafından satın alındıktan sonra hızla büyüme kaydeden WhatsApp yeni fotoğraf düzenleme özelliği ile fark yaratacak. Farklı uygulamalarda fotoğraf üzerinde böyle düzenlemeler yapıldığı görülse de bu özelliğin video için kullanılacak olması WhatsApp’ı farklı kılacak.

WhatsApp uzun zamandan beri ön kamerasında flaş bulunan cihazları desteklemiyordu fakat yeni gelen kamera özelliği ile birlikte öne bakan flaşları da destekleyecek. Artık ön kameradan flaşlı olarak çekilen fotoğraflar daha iyi ve net bir görünüm sağlayacak. Ayrıca ışığın az olduğu ortamlarda flaş desteği ile daha kaliteli fotoğraf çekmenizi sağlayacak.
WhatsApp video çekiminde zoom özelliğini geliştirerek ön ve arka kamera arkasında geçiş yapmayı kolaylaştıracak yeniliği de getirdi.

Bu uygulama Google Play Store üzerinde şu an bulunması ile birlikte WhatsApp kullanıcıları yeni özelliklere erişebilmek için bu uygulamayı güncellemesi gerekir. Bu yeni güncelleme yakında iPhone cihazlarına da çıkması bekleniyor.

 

gif desteği whatsappWhatsApp’a Gif Desteği Sonunda Geldi!

Popüler anlık mesajlaşma hizmeti olan WhatsApp’a uzun zamandır GIF desteğinin gelmesi bekleniyordu. Fakat WhatsApp’a yeni güncellemeler gelmesine rağmen GIF desteği gelmemişti. WhatsApp bu konuda kullanıcıları daha fazla bekletmemek için 7 Kasım itibariyle yeni güncellemesi ile birlikte GIF’leri desteklemeye başladı. WhatsApp şu an için iOS platformundaki uygulamasını güncellemekle yetindi. GIF desteğinin yanı sıra iPhone 6s ve üstü modellerde bulunan Live Photos özelliğini de destekliyor.

WhatsApp’ın bu yeni özelliğini kullanabilmek için App Store’dan uygulamayı güncellemeniz gerekiyor. WhatsApp, yeni 2.16.15 sürüm güncellemesi ile birlikte birçok yeniliğe sahip oldu. Animasyonlu GIF gönderip alabilirsiniz. Ayrıca 6 saniye ya da daha kısa videoları animasyonlu GIF olarak yollanabilir. Bunun için videoyu seçtikten sonra GIF tuşuna basmanız gerekiyor.

Bunun yanı sıra Live Photos’u animasyonlu GIF olarak gönderebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise eklemek için Fotoğraf/Video Galerisine gidin sonra da istediğiniz Live Photo’yu 3D Touch dokunarak yukarı kaydırın ve çıkan menüden “GIF olarak seç”e dokunun.

 

yeni whatsapp iosWhatsApp, iOS’ta Güncellendi!

Kullanıcı deneyimini arttırmak için WhatsApp, yeniliklerine devam ediyor.

Bu uygulama, güncellemeler sayesinde performansını arttırıyor.

iOS işletim sistemi için WhatsApp Messenger uygulaması için geniş kapsamlı güncelleme yayınlandı.

Bir emoji gönderirken bu emojinin büyük görünmesi, video kayıt yaparken yakınlaşma sağlamak ve sohbet düzenleme butonundaki gibi yenilikler gelmişti.

WhatsApp bunun ardından iOS için bir güncelleme daha başlattı. Bu uygulama 2.16.8 sürümüne yükseldi. Bu güncelleme sayesinde WhatsApp daha hızlı çalışıyor.

Ayrıca, WhatsApp’ta sesli arama özelliğini kullanırken, karşı tarafın yanıt vermemesi halinde ya da aramayı reddettiğinde sesli mesaj gönder uyarısı ekranda gösteriliyor.

 

android whatsappWhatsapp, Android Uygulamasında Yeniliğe Gidiyor!

Whatsapp Google Play Store’daki Android uygulamasına bir takım yenilikler geliyor. Dünyanın en iyi ve en yaygın mesajlaşma uygulaması olarak bilinen Whatsapp, kullanıcılarını memnun etmeye yönelik güncellemelerini hız kesmeden yayınlamaya devam ediyor. Android platformuna sunulacak güncelleme de getireceği bir yenilik ise şimdiden ortaya çıktı. Daha önce iOS platformunda sunulan büyük emojiler Android platformunda da sunulacak. Güncelleme şuan Android Whatsapp Beta uygulamasında kullanıma sunulmuştur. Android Whatsapp Beta kullanan kullanıcılar emojileri büyük olarak görebilirler.

Yukarıdaki görselde görüldüğü üzere beta sürümünde hali hazırda kullanıma sunulmuştur. Aynı mesajda dört ve daha fazla emoji gönderilmesi durumunda emojiler standart büyüklüklerinde görünecek. Dörtten daha az emoji gönderildiğinde emojiler standart boyutundan daha da büyük olacak. Aynı mesajda bir tane emoji gönderdiğinizde en büyük emoji boyutunu kullanmış oluyoruz. Android platformunda şuan için yalnızca Android WhatsApp beta kullanıcılarına sunulan yenilik kısa bir süre içerisinde tüm Android kullanıcılarına sunulacağını tahmin ediyoruz. Whatsapp’ın beta versiyonunu dilerseniz Google Play üzerinden indirebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir