2018 Yılında Patlama Yapacak Geleceği Olan Altcoinler

Coin Dünyası anilbirgul

Kripto para birimlerine her geçen gün yenisi eklenmekte olup, Bitcoin piyasanın başını çekmektedir. Çin, Kore, Hindistan ve ABD gibi kripto para dünyasında işlem yapan insanların fazla olduğu ülkelerde ortaya atılan haberler anlık ve günlük olarak market hacmini bir anda değiştirmektedir. Tanınmış ekonomistlerin yapmış olduğu olumsuz açıklamalar insanları satış yapmaya yöneltsede, akıllara gelen soru fiyatların manipüle edilebileceği ihtimalidir.

Yukarıda açıklamış olduğum manipülasyon olayını şöyle düşünebilirsiniz. Ülkenizde ekonomi açıklamalarınıza ve tahminlerinize güvenilen bir ekonomistsiniz ve elinizde yüksek miktarda para var bununla coin satın alıp kısa sürede paranızı katlamak istiyorsunuz. Açıklama yapıyorsunuz ve size güvenenler hızlı bir şekilde elinde bulunan coin satışlarını gerçekleştiriyor. Ardından düşük miktardan coin satın alıyor ve tekrar olumlu bir açıklama yaparak coin fiyatlarını yükseltiyorsunuz. 1 hafta gibi kısa bir sürede paranızı onlarca katına katlamanız bu şekilde mümkün hale geliyor.

Son zamanlarda yapılan açıklamalara bakacak olursak, hep olumsuz yönde haberler dolaşmaya başladı. Benim sizlere nacizane tavsiyem ise herhangi bir kripto para birimi ile ilgili olumsuz bir haber çıktığında elinizdekileri satmadan bekleme olacaktır. Veya satarak fiyatı düştüğünde daha düşük ücret karşılığında daha fazla coin elde edebilirsiniz. Böylelikle yükselme gibi bir durumla karşılaştığınızda paranızı katlama ihtimaliniz yükselmiş olacaktır.

Yukarıda vermiş olduğum tavsiyelerden sonra market hacmi hızlı bir şekilde artış göstereceğine inandığım ve 2018 yılında kısa vaade de para kazandıracak coinlerden bir miktar satın alarak cüzdanınızda saklayabilirsiniz. Toplamda 10 adet coin ismini sizlerle paylaşıyorum. Bir kaç tanesi yüksek rakamlardan satış yapılıyor gibi gözüksede çok daha artması, üretebilecek coin sayısından dolayı muhtemel gözüküyor. 100’er TL olmak üzere toplam 1.000 TL bir yatırım yaparak ufak bir risk alabilirsiniz. Kazanacağınız, götürebilecek miktardan çok daha yüksek olduğundan bu risk mutlaka alınmalıdır.

hshare coinHshare (HSR)

Şu anda 42.000.000 adet HSR bulunmakta olup, kazılmaya devam etmektedir. Bu rakam maksimum 84 Milyon adete kadar çıkabilecektir. Market hacmi 700 Milyon $’a yaklaşan HSR, milyar dolarlar civarına çıktığında hızlı bir şekilde yükseleceğinden para kazancınız muhtemel oluyor. HSR şu anda piyasada 16 $ civarlarında işlem görmektedir.

 

 

ins coinINS Ecosystem (INS)

Yaklaşık 28 Milyon adet INS coin şu anda piyasada dolaşmaktadır ve üretilmesi sürmektedir. Hepsi tamamlandığında 50.000.000 adet INS coin bulunacağından, şu anda 4.00 $ civarlarında satışı yapılan bu coine yatırım yapmamanız saçma bir harekettir. 100 Milyon $ market hacmine sahip olan INS kısa sürede 10$’ın üzerinde satış rakamına sahip olacaktır.

 

 

aeron-coinAeron (ARN)

Aeron, Ethereum tabanlı bir token olarak piyasada işlem görmektedir. Şu anda çok düşük bir market hacmine sahip olduğundan, 3$ gibi ücretle satın alabilmeniz mümkündür. Ayrıca 13 Milyon adet ARN bulunduğundan market hacminin ufak miktarlarda artış göstermesi bile ARN fiyatını hızlı bir şekilde yükseltecektir.

 

 

 

waves-coinWaves (WAVES)

Herkesin şiddetle tavsiye etmekte olduğu WAVES şu anda 9$ civarlarında satın alınarak sahip olunabiliyor. Yabancı forumlardan öğrendiğim bilgilere göre güvenilir bir coin olduğundan insanlar alım – satım yapmaktan çekinmiyor. Dolayısıyla şu anda 900 Milyon Dolar civarlarında gezinen market hacmi bir anda yukarıya doğru çıkabilir ve coin fiyatı hızlı bir şekilde artabilir.

 

 

 

zrx-coin0x (ZRX)

2017 yılının sonlarında hızlı bir şekilde market hacmini arttırmayı başaran ZRX coin 500 Milyon adetten fazla olarak kazıldığından yaklaşık 2$ gibi rakamlara satın alınabiliyor. Ancak aynı şekilde WAVES gibi ZRX’e insanların güveni fazla ve kullandığı güvenilir blockchain teknolojisi onun fiyatını dengede koruyarak, kısa sürede artış göstermesi yönünde olacağını düşünüyorum.

 

 

nebulasNebulas (NAS)

NAS şu anda en çok kullanılan kripto para borsası olan Binance üzerinde işlem görmeye başlamamıştır. Buna rağmen 500 Milyon $’a yakın market hacmiyle dikkatleri üzerinde toplamayı başarmaktadır. Maksimum 100 milyon NAS olabileceği ve şu anda 35 milyon adet olduğu göz önüne alınırsa kısa sürede market hacmi yükseltilebilir ve pompalama yapıldığında paranızı katlamanız muhtemel hale gelebilir.

 

 

 

ZenCash CoinZenCash (ZEN)

Şu anda kripto para borsalarında en düşük adet coin’e sahip olanların başını çeken ZEN 3 milyon adet olduğundan piyasada 50$ gibi rakamlardan satın alınabiliyor. Ancak düşük market hacminin hızlı bir şekilde artabileceği ihtimali yüksek olduğu için mutlaka satın alarak cüzdanınızda saklamanızı tavsiye ediyoruz. 2018 yılının sonlarına doğru 1.000$’ı geçeceğini rahatlıkla söyleyebilirim. Bu sadece bir tahmin ama denemeye değer.

 

 

decred coinDecred (DCR)

Yukarıda ZEN gibi, DCR coin’de aynı şekilde düşük miktarda bulunuyor ve patlama yapması muhtemel. Şu anda 90$ civarında satış değeri bulunan DCR’nin yıl sonunda hızlı bir şekilde artış yaparak kendisini katlayacağını söyleyebilirim.

 

 

 

populous coinPopulous (PPT)

İngiltere merkezli olan bu kripto para, market hacmi milyar dolarları aşmış olanlar arasında yer almaktadır. Ancak hala hakettiği yerde bulunmadığı için 70$ civarlarında satış rakamlarına sahiptir. 37 milyon adeti piyasada bulunduğundan ufak bir pompalama ile rakamını hızlı bir şekilde yükseltebileceğini düşünmektedir. Uzun vaadeli yatırım düşünenlerin güvenerek parasını saklayabileceği bir coin olarak ön plana çıkmaktadır.

 

 

gas coinGas (GAS)

NEO tabanlı olan bu token, market hacmini hızlı bir şekilde arttırmayı başarmış ve şu anda 600 milyon $ civarında gezinmektedir. ZEN ve DCR’den sonra listemizdeki en düşük coin kapasitesine sahiptir. Dolayısıyla bu tarz coinlere yatırım yapanlar çoğaldığında satış fiyatları hızlı bir şekilde artacak ve buda sizin elinizde coinleri daha yüksek miktarlardan satış yapabilmenize olanak sağlayacaktır.

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir