262 Towers Kocaeli Satış Fiyatları ve Proje Detayları

Gündem anilbirgul

kocaeli üçüz kuleKocaeli Kent Konut A.Ş’ne ait olan ve Yahya Kaptan’da bulunan nadir boş arsanın satışı 2016 Kasım ayında gerçekleşen dev ihaleyle yeni sahibini bulmuştu. İhaleye katılan firmalar arasında ilimizin ve ülkemizin önde gelen büyük firmaları bulunmaktaydı. Uzun süren ve rakamların hızlı şekilde yükseldiği ihaleyi kazanan 40 Milyon TL bedelle Muhammed Abdülhamit Al Kattan isimli Arap asıllı iş adamına ait Rekan İnşaat olmuştu. İş adamını hatırlamak gerekirse Maşukiye Acısu bölgesinde bulunan devasa cami inşaatını yaptığını söyleyebiliriz. Mimariyle büyüleyen ve Kartepe yolu üzerinde giderken sol tarafta kalan cami hayırsever iş adamı tarafından bizlere armağan edilmişti.

İhale sonrasında geçen kısa süre zarfında projeler çizildi ve kamuoyuna sunuldu.Projenin sahibinin Arap olduğu “Burada Kral Sensin” sloganıyla hafızalara kazınmaya başladı. Yerini tam olarak sizlerle paylaşmak gerekirse E-5 kenarında bulunan Brisa fabrikasının önüde, Symbol alışveriş merkezinin yanında bulunan Medical Park hastanesinin karşı tarafında yer aldığını belirtebiliriz.

kocaeli towers 262Projeye ilk baktığımızda 14 katlı 3 adet bloktan oluşan dev bir yerleşke görüyoruz. Bloklardan 2 tanesi sadece ofis amaçlı kullanılacak olup geriye kalan ise Residence şeklinde ev olarak satışa sunulacak ve kullanılmasına izin verilecektir. Projenin içerisinde insanların ihtiyaçlarını karşılayabilmesi adına bir adet alışveriş merkezide yer alacaktır.  1+1 dairelerin 50m2 brüt alana sahip olması planlanmış 2+1 ve 3+1 dairelerin ise 80m2 ile 250m2 arasında değişiklik göstereceği belirtilmiştir. Stüdyo ve 1+1 dairelerin komple eşyalı olduğu ve bu şekilde satılacağı firma tarafından açıklanmıştır.

Şehrin merkezini bu bölgeye doğru kaydıracağı düşünülen projenin konumuyla muhteşem bir cazibe merkezi olacağını, ev veya ofis alanların şanslı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ofislerin alt kısmında bulunan 18 adet dükkana ülkemizin bilinen ve şubeleri bulunmayan Big Chefs, Vetrika gibi markaların yanı sıra çatı katında bulunan ve şehrimizin manzarasını ayakları altına alan restauranta ise 360 İstanbul’un gelmesi söylenmektedir. İnsanların yaşam alanları üzerine her türlü özellik projeye dahil edilmiştir. Kuaför, kuru temizleme, banka, çiçekçi, güzellik merkezi, spor salonu, sauna, sinema salonu, play station merkezi, televizyon odaları gibi aklınıza gelebilecek her türlü sosyal aktivite düşünülmektedir.

kocaeli üçüz kule262 Towers Kocaeli projesinde araçların rahatlıkla park edebilmesi adına 22 dönüm kapalı 6 dönüm ise açık otopark bulunacaktır. Binaların altındaki 2 bodrum katı tamamen otopark hizmeti verecektir. Amerika Birleşik Devletleri’nin Chiago eyaletinde bulunmakta olan ve insanların kendini resim çekmekte olduğu aynalı küre projeye dahil edilmektedir.

Ofis personellerinin ve sahiplerinin kullanabilmesi için tek kart sistemi projeye dahil ediliyor. Akıllı kart sistemiyle giriş yapacağınız ofisinizde asansörün çalışabilmesi için bile kartınıza ihtiyaç duyacaksınız. Böylelikle sizleri rahatsız etmek isteyen yabancılardan kendinizi koruyabilir ve rahatlıkla çalışmanızın keyfini yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda karta yükleyeceğiniz para ile alış veriş yapabilir ve yemek restaurantlarında kullanabilirsiniz. VIP taşımacılık hizmeti ile havaalanına gitmeniz gerektiğinde kartınızda bulunan para ile özel şoför hizmeti alabilmeniz mümkün oluyor.

262 towersİnşaat başladığı günden itibaren 18 ayda bitirilmesi hedeflenmektedir. Yaklaşık 300 trilyona mal olacak olan projede en düşük ev fiyatının 200.000 TL olması beklenmektedir. Böyle bir yerden gayrimenkul sahibi olmak istiyorsanız metrekare başına 4.000 TL civarında bir rakam gözden çıkarmanız gerekiyor. Resimde göreceğiniz üzere geçtiğimiz günlerde projenin hafriyat çalışmasına başlanmış olup, servis yolları hızlı bir şekilde yapılmıştı. Gelecek günlerde hepimizin merak ettiği konu ise inşaatını hızı ve nasıl yükseldiğini izlemek olacaktır.

 

 

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir