Abdullah Ağralı Kimdir ?

Kimdir ? anilbirgul

Doğumu Abdullah Ağralı 10.11.1969’da Konya’nın Kulu ilçesinin Tavşançalı kasabasında doğdu.

 

Eğitim Hayatı

Abdullah Ağralı İlk ve orta okul öğrenimini Tavşançalıda tamamladı.1987 yılındada lise eğitimini İstanbul Fatih Vatan Lisesinden mezun olarak tamamladı ve aynı yıl Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı.

 

Mesleki Hayatı

Üniversite yıllarında da çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev aldı. Aynı yıllarda Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrenci Derneğinin kurucu başkanlığını yapan Ağralı 1994 yılında kazandığı Selçuk üniversitesi tıp fakültesinden mezun olduktan sonra aynı yıl Iğdır’da görev yapmaya başladı. 1995 yılının sonunda Niğde’ye tayin çıktı.Ağralı Niğde’de bulunduğu 4 yıl boyunca çeşitli pozisyonlarda görev yaptı.1999 senesinde vatani görevini yapmak için askere gitti. Askerlik görevi bittikten sonra devlet memurluğunda istifa edip özel sektöre geçti. 15 senedir Konya da Konyalılara hizmet etme gayesiyle çalışmaktadır.

Bir çok sivil toplum kuruluşunda çeşitli kademelerde yer almaktadır.2010 yılında Ak Parti İl Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.Tanıtım Medya Başkanlığı ve Ekonomi İşleri Başkanlığı görevlerini yürüttü.Şuan hala sivil toplum kuruluşunda çeşitli kademelerde hizmet vermeye devam etmekte olup Ağralı Evli ve dört çocuk babasıdır.

 

ÜYESİ OLDUĞU SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

Toplum Sağlığı Araştırma ve Geliştirme Derneği ,Konya Çocuk Diyabet ve Obezite Derneği Başkanı, ve Yönetim Kurulu Üyesi, İpekyolu Sanayici ve İşadamları Derneği üyesi , Cihanbeylide Kültür ve Dayanışma Derneğinin Kurucu Üyesi, Elbir Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı,, Konya Galatasaray Taraftar Derneği Başkan Yardımcısı, Konya Müsiad üyesi,Özel Hastaneler Platformu Derneği, Beyhekim Sağlık Derneğinde Kurucu Üyesi, Konya Ticaret Odası, Konya Tabip Odası.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir