Adem Kılıççı Kimdir?

Kimdir ? Anıl Birgül

Survivor 2017 yarışmalarında, finale ikinci olarak kalan Adem KILIÇÇI hakkında, kimdir? soruları birden artmaya başladı. Survivorda oynanan son dört oyunun ikisinden galibiyetle ayrılan Adem, finale kalmak için sms oylamasına katılmaya hak kazandı. KKTC finaline oylama neticesinde kalan Adem, Türk halkının sevgisini kazanmış durumda. Özellikle yarışma esnasındaki tutumu ve yardımsever davranışları halkın oldukça beğenisini kazandı. Survivor yarışmasının ünlüler takımında yer alan Adem KILIÇÇI’nın finalde de aynı başarıyı göstererek, birinci olacağı tahin ediliyor. yarışmaya özellikle bir eğitimci olarak, küçük çocuklara örnek olmak için katıldığını söyleyen Adem, güçlü fiziği ve hırslı karakter özeliği ile şampiyon olarak bu amacını başarmak istiyor.

Adem KILIÇÇI’nın Hayat Hikayesi

Adem KILIÇÇI 1986 yılında fakir bir ailenin çocuğu olarak, Ağrı’da doğdu. Ailesi Antalya’ya yerleşen Adem’in kendisi İstanbul’da yaşıyor. Dört kardeşi olan Adem, kısıtlı imkanları olmasına rağmen, üniversite sınavını kazanarak, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliğini bitirmiştir. Adem KILIÇÇI 1.86 cm. boyunda ve 70 kg. ağırlığındadır. Öğretmen atamaları ile Çamlıca Gazi Mustafa Altıntaş ilköğretim okuluna atanan ve oradan da Gözcübaba lisesinde görevlendirilen milli sporcu, 2000 yılında boksa başlamıştır. İstanbul gece hayatında ve magazin dünyasında sıkça görülmeye başlayan, Adem KILIÇÇI halen bekar olarak hayatına İstanbul’da devam ediyor.

Adem KILIÇÇI’nın Spor Kariyeri

Spor hayatına Fenerbahçe boks kulübünde devam eden Adem, bu branşta bir çok madalya sahibidir. İlk olarak 2004 yılında Antalya’da gerçekleşen dünya boks şampiyonasında, ikinci olarak gümüş madalya kazandı. 2007 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde düzenlenen Dünya Amatör Boks Şampiyonasında bronz madalya kazandı. 2009 yılında İtalya’da düzenlenen Akdeniz oyunlarında, başarılı müsabakalar icra ederek ikinciliği kazandı. Ankara’da 2011 yılında yapılan Avrupa Boks Şampiyonasında ikinci olarak gümüş madalya aldı. 2014-2015 yıllarında, Dünya Boks Federasyonunun düzenlediği APB Profesyonel Boks Liginde, Dünya şampiyonu olarak altın madalyaya sahip oldu. Daha sonra Rio’da düzenlenecek olimpiyatlara katılacakken, kanında yasaklı madde çıkması sebebiyle, müsabakalara katılamadı. 2016 yılında yapılan unvan koruma müsabakasında hakem kararıyla yenik sayıldı.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Anıl Birgül {Anıl Birgül}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir