Akıllı Telefonunuza Nasıl Format Atabilirsiniz?

Mobil editor

Düşünülür ise belki de on yıl öncenin hayali olan akıllı telefonlar, şu günümüzde hayatın vazgeçilmez birer parçası haline geldiler. Akıllı telefon kullanıcıları, müzik dinlemeden, kamera ile fotoğraf çekmeye, tarayıcılarla internette gezinmekten mobil ödemeye kadar alışveriş yapmayı dâhil artık telefonundan hallediyor. Kişilerin fatura ödemeleri için artık sıralara girmesine gerek bulunmuyor. Mobil kullanıcılar 24 saat istediği keyfince bir zamanda oturduğu yerden istediği tüm fatura ve diğer farklı ödemelerini yapabiliyorlar. Bütün bunlardan dolayı akıllı telefonların sürekli ve de sorunsuz olması çok önemli bir hale geliyor. Bundan dolayı ağırlaşan ve problemli olan telefon için Akıllı Telefonunuza Nasıl Format Atabilirsiniz? Sorusu merak ediliyor. Fakat herkes format atmanın nasıl olduğunu bilemez. Bu konu hakkında çok sayıda çeşit yoktur. Genelde yollar hep bir noktada birleşir.

Açık Akıllı Telefonlara Format Atma Aşamaları Nelerdir?

Format verileri sileceğinden dolayı kullanıcıların bütün verilerini bilgisayara veya sabit diske yedeklemesi önerilir. Telefona bağlanan hesaplar kopacağından şifreleri not edilmelidir. İşlemler bitikten sonra Ayarlar kısmına girilir ardından Yedekleme Sıfırla kısmına girilir. Bu kısım modelden modele değişse de Telefonumu sıfırla kısmı aynıdır. Basıldığında telefon formatlanır veriler silinir. Bir diğer yol ise telefonun arama kısmına gelip *2767*3855# rakamları girilip arandığında telefon otomatik olarak formatlanır ve veriler silinir.

akilli-telefonunuza-format-atmak

Kapalı Akıllı Telefonlara Format Atma Aşamaları Nelerdir?

Yedekleme önerilen ve diğerleriyle aynı nitelik taşıyan bu yol biraz daha zor. Telefonun Açıp kapatma tuşuna basılı tutulurken ses kısma tuşuna basılır ve ekran açılana kadar bırakılmaz. Ekran açıldığı zaman eller serbeste alınır ve ses tuşlarıyla yönetilir bir moda geçer. Wipe data seçeneğinin altında bulunan factory reset seçilir. Ekran başa döndüğünde reboot now seçilir telefon açılana kadar format atılmış olacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{editor}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir