Ali Ece Kimdir?

Kimdir ? Anıl Birgül

Ali Ece, özetle iyi bir müzisyen ve futbolcu sevdalısıdır. Fakat hayatındaki detaylara girmek gerekirse, 20 Ocak 1977 yılında İstanbul’da hayata merhaba demiş, eğitim hayatına da bir hayli erken başlamıştır.

Ali Ece’nin Eğitim Hayatı Nasıldır?

Erken yaşta okula gitmek Ece için çocukluğu yaşayamadan eğitimle tanışmak ters sonuçlara sebep olmuştur. 5 yaşında başladığı okulda kekeme rahatsızlığına tutuldu. Bu rahatsızlık tam olarak 16 yaşına kadar sürdü. Bir çocuk için oldukça zor bir süreç olan, kişiliğinde de sıkıntılara yol açmıştır. 16 yaşına gelene kadar konuşma sıkıntısından dolayı yazarak iletişim kurmaya başladı. Hayatındaki dönüm noktası olan 1987 yılında Saint Joseph Lisesinde eğitime başladı. Bu sırada 10 yaşında idi. Mezuniyeti sonrasında Galatasaray Üniversitesinde 1995 yılında Kamu yönetimini kazandı. Eğitim hayatında da Uluslararası İlişkiler Anabilim bölümünü okuyup yüksek lisansı tamamladıktan sonra eğitim hayatındaki tam olarak 8 yılı tamamlamış oldu.

Ali Ece’nin Kariyer Basamakları

Kariyer adımlarını sağlam fakat emin adımlarla atan Ali Ece, ilk olarak Yapı Kredi de editörlük yaptı. Sonrasında F dergisi başta olmak üzere Cogito gibi dergilerde yazarlık üstlendi. Kısa bir çevirmenlik hayatından sonra “Dindar bandosu” adında bir grup oluşturdu. Gitar, bas ve org ’un başında kendisi yer aldı. Müzik tutkusundan vazgeçmemiş ve halen besteler yapmakta ve solo ile ilgilenmektedir.

Ali Ece’nin Futbol Hayatı

Birçok ünlü takımda futbol oynamış ve kendini göstermeyi başarmıştır. Bunlardan bazıları Beşiktaş, Efes Pilsen, Fenerbahçe, Yıldırım Bosna gibi takılarda forma giydi. Sonrasında spor yorumcusu olma yolunda ilerledi. TRT spor, Lig TV, NTV spor, Sky Türk gibi oldukça duyulmuş ve izlenme kitlesi yüksek kanallarda da yorumcu olarak yer aldı. Ali Ece başarılarına yenilerini de ekleyerek “Ayın En Güzel Hali”, “Kaptan-Marcel Desailly (çevirilmiş)” gibi daha birçok başlıca yapıtlar bırakarak başarısını katlamıştır. Ali Ece kimdir? Sorusunun net yanıtı halktan gelmiş fakat kendi çabaları ve istekleri ile hayatına yön vermiş, ekran dünyasına kendi yerini belirlemiş bir isimdir. Aktif olarak da Hürriyet Gazetesinde de yazarlık hayatına devam etmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Anıl Birgül {Anıl Birgül}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir