Ammar: Cin Baskını Film Eleştirisi

Sinema anilbirgul

Feride, ev arkadaşını, sevgilisini ve Barkın’ı alarak haftasonunu huzurlu bir şekilde, şehirden uzaklaşarak bir dağ evinde geçirmek isterler. Feride’nin amacı şehrin gürültüsünden ve stresinden uzaklaşarak güzel bir tatil yapmak ve Barkın ile ev arkadaşı arasında bir şeylerin alevlenmesini sağlamaktır. Fakat bu yolculuğa son anda dahil olan Canan olayların yönünü değiştirmiştir. 5. Kişi Canan’ın gelmesi ile birlikte grup içerisinde gizli bir gerginlik oluşmuştur. Dağ evine yolculukları sırasında peş peşe tarif edilemeyen değişiklikte korkunç olaylar baş göstermeye başlar. Ekip üzerlerine binen bu lanetten kaçmaya çalışır fakat her şey için artık çok geçtir. Tüm kötü ruhlar Feride ve arkadaşlarının etrafını sarmış onlara musallat olmuştur. Ekip bu üzerlerine çöken ruhlardan kurtulabilecek midir ?

“Bazı günahların bedeli hızlı ödenir” sözüyle izleyicilerin karşısına çıkacak olan klişe Türk korku filmi Ammar 21 Mart 2014 tarihinde vizyona girecek. Korku türünde olan bu filmin yönetmenliğini Özgür Bakar üstlenmiş ve Halil Sezai, Burak Sarımola, Berke Hürcan, Selim Erdoğan gibi oyuncular başrolü paylaşıyor. Alper Kıvılcım ve Özgür Bakar tarafından senaryosu yazılan filmin yapımcılığını 5. Boyut üstleniyor.

Türk korku filmleri klişeden geçilmez bunu hepimiz biliriz. Şimdiye kadar çıkmış filmler ve bu yeni Ammar filmi her zaman olduğu gibi yine “Cinler” üzerine yoğunlaşmış. Türk korku anlayışı maalesef sadece cinlerden ibaret. Fragmanına baktığımızda biraz ilerleme kaydedildiğini ancak hala o klişelerden kurtulamadığını görüyoruz. Umarım vizyona girdiği zaman düşüncelerimizi değiştirir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir