Android’de WiFi Hızını 10 Kat Arttırma

Mobil anilbirgul

Aynı internet ağını kullanan bir laptop ile akıllı telefondaki internet hızları birbirinden çok farklıdır. Akıllı telefondaki bağlantı hızının artmasını sağlamak artık bir uygulama indirmek kadar uzağınızdadır.

Wi-Fi Analyzer adlı uygulama, akıllı telefonun bağlandığı internet ağını değiştirmenize imkan sunuyor. Modem kanallarının değişmesiyle bu kanallara rastgele bağlanan telefonlar, düşük kanallara denk geldiği zaman internet hızları da düşük hızda oluyor. İnternet hızındaki gözle görülür düşüş, Wi-Fi Analyzer ile birlikte kısa sürede düzeltiliyor.

Uygulamayı açıp sağ üst köşedeki göz simgesine tıklayın ve Kanal Reytingi seçeneğine girin. Bu seçeneğe girdikten ve yukarıdaki ünleme tıkladıktan sonra kendi modeminizi seçiyorsunuz. Bundan sonra karşınıza kendi modeminizin farklı kanallarının olduğu bol yıldızlı sayfa açılıyor. En çok yıldıza sahip olanı belirleyin ve modem bağlantı ayarınıza giriş yapın. Modem bağlantı ayarlarından, mobil cihazınızın en yüksek değerli kanalını bulun ve etkinleştirin.

Bu işlem sonrasında yapılandırma tamamlanacak ve cihazınız bu kanal üzerinden internete daha hızlı bağlanacaktır.

Bu uygulamayı Google Play üzerinden indirebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir