Avrasya Tüneli Giriş ve Çıkış Noktaları

Genel anilbirgul

2017 yılında sorunsuz olarak hizmetimize açılan Avrasya Tüneli ile ilgili çeşitli kafa karıştırıcı sorular bulunmaktaydı. Avrasya Tüneli’nden geçiş yaptıktan sonra bu soruların tamamını kafamızdan silerek yolumuza devam ediyoruz ve giriş çıkış noktaları hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşıyorum.

Kazlıçeşme ve Göztepe arasında deniz altından geçen tüp geçidin zamandan bizlere ne kadar kazanç sağladığı apaçık ortada. Önceden bu güzergah arasında ulaşım sağlayabilmek için dünya kadar yolu gitmemiz gerekiyordu. Önce 1. köprü trafiğine takılacak ve sonrasında karşı tarafa ulaşarak E5 yoluna yönlenecektiniz. Ancak tünel sayesinde 2 saat sürmesi gereken bu yolculuğumuz 10-15 dakika kadar kısa zaman içerisinde tamamlanıyor.

Avrasya Tüneli Avrupa Girişi

Florya’dan başlayan sahil yolunu Beşiktaş istikametinde takip ederek Kazlıçeşme civarından Avrasya Tüneli’ne giriş yapabilirsiniz.

Avrasya Tüneli Avrupa Girişi Kazlıçeşme’den başlamaktadır.

Avrasya Tüneli Avrupa Çıkışı

Kazlıçeşme’den giriş yapmış olduğunuz Avrasya Tüneli’nden Göztepe Mevkii’nden çıkacaksınız. Harem yolundan gelirken E5 bağlantısı birleşmektedir.

Avrasya Tüneli Avrupa Çıkışı Göztepe’den başlamaktadır.

Avrasya Tüneli Anadolu Girişi

Avrasya Tüneli’nin Anadolu Girişi E5 üzerinden Göztepe’den yapılmaktadır.

Ankara istikametinden Harem’e doğru devam ederken Göztepe’de bulunan tabelaları takip ederek tünele giriş yapabilirsiniz.

Avrasya Tüneli Anadolu Girişi Göztepe’den başlamaktadır.

Avrasya Tüneli Anadolu Çıkışı

Göztepe’den giriş yapmış olduğunuz tüneli sonlandırdığınızda kendinizi Kazlıçeşme’de bulacaksınız. Buradan dilediğiniz yere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Avrasya Tüneli Anadolu Çıkışı Göztepe’den başlamaktadır.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir