Avrasya Tüneli Göztepe Girişi ve Çıkışı Nerede ?

Genel anilbirgul

Avrasya Tüneli, İstanbul trafiğinin yoğunluğunu bir nebze azaltmayı başarmış ve teknoloji harikası olarak tanımlayabileceğimiz, deniz altından kıta değiştirmemizi sağlayan bir tüneldir. Yaklaşık 2 saatlik yol güzergahını 15 dakika kadar kısa bir süreye indirmeyi başarmaktadır.

İstanbul’un bulunan aşırı yüksek nüfus yoğunluğu sonucunda trafik sorunu yıllardır çözülememektedir. Son zamanlarda yapılan Avrasya Tüneli ve 3. köprü gibi trafik yoğunluğunu azaltmaya yönelik olan yapılar tam olarak problemi çözmüyor olsa da insanları farklı tercihlere yönlendirmekte ve bazı hatlarda trafiğin azalmasına sebep olmaktadır.

Avrasya Tüneli iki kıtayı birbirine deniz altından bağlamakta olup, ilk defa giriş yapacakların kafasında çeşitli sorular oluşturmaktadır. İstanbul karışık ve büyük bir şehir olduğu için yola giriş yaptığınızda mutlaka nereye çıkacağınız hakkında fikir sahibi olmanız gerekiyor. Aksi taktirde yanlış bir seçiminiz halinde çok büyük vakit kaybı yaşayıp, aynı yolları tekrar geri dönme ihtimaliniz bulunmaktadır.

Sizlere Avrasya Tüneli’nin Anadolu Yakası’nda bulunan giriş ve çıkış noktalarını açıklayıcı bir şekilde söyleyeceğim. Tünele gitmeden önce kafanızdaki sorunun silinmesine yardımcı olacağım.

Avrasya Tüneli Anadolu Yakası Girişi Nerede ?

Avrasya Tüneli’nin girişi E5 üzerinden Harem – Üsküdar yönüne doğru devam ederken karşınıza çıkmakta olup, Göztepe mevkiinin sonlarına doğru karşımıza çıkıyor.

E5 yolunun sonlarına doğru Harem’e yaklaşırken tünele giriş yapabilirsiniz.

Avrasya Tüneli Anadolu Yakası Çıkışı Nerede ?

Avrasya Tüneli’nin çıkışı ve girişi aynı noktada bulunmaktadır. Çıkış yaptığınız anda kendinizi Harem yolundan E5’e bağlanmış olarak bulacaksınız. Kocaeli – Ankara yönünde yolculuğunuza devam edebilir veya çeşitli semtlere buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir