Avrasya Tüneli İçi Nasıl ?

Genel anilbirgul

Avrupa ve Asya kıtasını her iki yönden denizin altından, tüp geçit olarak birbirine bağlamayı başaran ve trafik yoğunluğunu bir hayli düşürmeyi başaran, iki yakayı en kısa sürede geçmemize imkan veren Avrasya Tüneli’ne giriş yapma şansı bulamayanları aydınlatmak adına iç görsel resimlerini paylaşacağız.

avrasya tüneli içi

Yukarıda görmüş olduğunuz gibi mimarisi güzel gişelerden geçiş yaparak Avrasya Tüneli’ne doğru geri dönüşü olmayan yoldan giriş yapıyoruz. Her iki yönden gelirken resimde görmüş olduğunuz gişelerden geçerek tünele giriş yapacaksınız.

avrasya tüneli içi

Asya yönünden giriş yaparken yukarıdaki resimde görmüş olduğunuz gibi kıta değiştireceğinizi hissederek tünele giriş yapıyorsunuz.

Avrasya Tüneli tek bir tüp geçittir ve trafik altlı üstlü olarak ilerlemektedir. Asya yönünden gelenler altta, Avrupa yönünden gelenler bir üst katta aracıyla ilerleyecektir. Tabii ki her iki yönden gelirkende diğer trafik akışını görme şansınız bulunmamaktadır. Üst katınızda veya alt katınızda beton bulunduğundan diğer araçları göremeden normal bir tünelden geçiyormuş gibi yolunuza devam edeceksiniz.

avrasya tüneli içi

Avrasya Tüneli’nde denizin altından geçiş yapmakta olduğunuz için tavana denizin rengini belli eden mavi ışıklar yansıtılmıştır. Mavi rengin rahatlatıcı etkisi olduğundan tünelden geçiş yaparken rahatlatıcı yönlerde artıları olmaktadır. Ayrıca deniz altında olduğunuzu düşünmenize neden olarak ne kadar teknolojik bir yapı olduğunun görüntüsü ortada.

avrasya tüneli içi

Avrasya Tüneli’nden geçiş yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey hız sınırı olacaktır. Tünel içerisinde hız sınırının 70 olduğunu belirten bir çok tabela ve yapıştırma bulunmaktadır. Tünel girişinde elektronik tabelalarda hız sınırının 70 olduğunu görmemeniz mümkün değil. Bu yüzden hız sınırı kurallarına uymanızı tavsiye ediyoruz.

Tünel içerisine yerleştirilen radar kameralar yardımıyla hız sınırını %10 aşmanız durumunda otomatik olarak tespit edilecek ve radar cezasına çarptırılacaksınız.  Bu cezadan kurtulmak ve güvenli bir yolculuk geçirmek için mutlaka kurallara uyun.

avrasya tüneli içi

Eğer tünele ilk defa giriyorsanız size oldukça kısa gelecektir. Deniz altında kalan kısmı 5,6km olarak ölçülen Avrasya Tüneli’nden giriş çıkış yapmanız en fazla 15 dakikanızı alacak ve sizleri gitmek istediğiniz yere kısaca gidebilmeniz için büyük kolaylık sağlayacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir