Bilgisayar Alacaklara Tavsiyeler

Bilgisayar editor

Yeni Bilgisayar Alacaklara Tavsiyeler olarak merak edilen bu husus hakkında her kişinin farklı söylentisi mevcut olsa da ortak yönleri de bulunuyor. Bunlar genelde temel ve teknik içeriklerin yüksekliğidir. Tasarım konusunda da dikkat edilmesi gereken bilgisayarlar bilindiği üzere Dizüstü ve masaüstü olarak ikiye ayrılıyor. Türlerine göre farklı tavsiyeler mevcut.

Dizüstü yeni bilgisayar alacaklara tavsiyeler nelerdir?

Dizüstü bilgisayarı dizüstü bilgisayar yapan barındırdığı pildir. Dizüstü bilgisayar alırken pil ömrünün uzunluğu dikkate alınması gereken bir ölçüt olurken teknik özellikler bakımından işletim sistemine uygun RAM barındırması ve ekran kartının modeli ile sabit disk kapasitesi çok önemlidir. Oyun oynamak için alınan dizüstü bilgisayarlarda havalandırma, soğutma sisteminin uygun olması ve kolay ısınmaması gerekiyor. Tasarım yönünden touchpad alanı büyük olan dizüstü bilgisayarlar kötü gözükse de kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Ekranı 15 inçten büyük olan dizüstü bilgisayarlar görüntü de güzel gözükse de taşıma da zorluk çıkartabilmektedir. Bilgisayarın markası bilinmedik markalardan ziyade bilindik markalar olması garanti kapsamında veya teknik servislerde sorun çıkartmayacaktır. İşlemci en çok dikkat edilecek husus olarak yeni nesil işlemciler tercih edilmelidir bu işlemciler, bilgisayarda yavaşlama, kasma gibi sorunlar meydana getirmeyecektir.

bilgisayar-alacaklara-tavsiyeler

Masaüstü yeni bilgisayar alacaklara tavsiyeler nelerdir?

Yeni bilgisayar kasası alırken kasanın güzelliğinden ziyade içinin güzelliği donanımsal özellikler dikkate alınmalıdır. Çünkü aşağı yukarı tüm kasalar aynı özelliği barındırmaktadır. Kasayı kendinize göre geliştirme ihtimaline karşın anakart donanımı geliştirilebilir olmalı ve yeni nesil olmalıdır. İşlemci yeni nesil ve tercihen çok çekirdekli olmalı. Masaüstü bilgisayarların fırsat kampanyaları takip edilmeli ve hediye yazılımlar sunulan paket fırsatları kaçırılmamalıdır. Alınacak bilgisayarın garanti süresine dikkat edilmeli. Uzun garanti süresi sunan markaların fiyatları da dikkate alınarak tercih önceliği yapılmalı. Monitöre uygun çözünürlükte olmasına özen gösterilmeli.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{editor}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir