Bilgisayar Virüsü Nasıl Temizlenir?

Bilgisayar editor

Bazen çeşitli güvenlik yazılımları kullanmamıza rağmen bilgisayarımıza virüs bulaşabilmektedir. Kullandığımız yazılımlar bazen etkili olsa da bazen hiçbir işe yaramadığını söylemek mümkündür. Bilgisayarımıza giren virüsler maalesef güvenlik araçlarını devre dışı bırakarak işlem yapmamızı kısıtlamaktadır. Bu sebeple uygulanması gereken bazı tedbirler bulunmaktadır. Eğer kullandığımız yazılımlar virüsleri engellemiyorsa sistem geri yükleme işlemi gerçekleştirerek bilgisayarınıza bulaşan virüslerden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Sistem geri yükleme işlemini yapmak için ilk olarak denetim masasına giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra görüntüleme ölçütünün karşısındaki seçeneği büyük simgeler olarak değiştirin. Bütün simgeler görünür bir hale geldikten sonra ise orada yer alan sistem seçeneğine çift tıklayın. Daha sonraki adımınızda ise sistem koruması yazan sekmeyi seçin ve sistem özelliklerine girin. Girdiğiniz sayfada sistem geri yükleme seçeneğini göreceksiniz. Bu ekranda sistem geri yükleme seçeneğine tıklayarak ilerle butonuna basın. En son gelmiş olduğunuz pencerede ise geri yükleme yapacak olduğunuz tarihi göreceksiniz. Son seçeneğine tıklayarak geri yükleme işlemini başlatabilirsiniz. Geri yükleme tarihini kendiniz ayarlayabilir ve istediğiniz tarihi seçebilirsiniz.

Bu adımları uygulamanız durumunda bilgisayarınızı ele geçirmiş olan virüslerden kolay ve etkili bir şekilde kurtulabilirsiniz. Geri yükleme işlemi yaparak bilgisayarınızı çok daha güvenli bir hale getirmeniz mümkün olacaktır. Eğer bu işlemi yapamayacağınızı düşünüyorsanız bu işten anlayan birinden yardım isteyebilir ve ona kolay bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{editor}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir