Birbirinden İlginç Patentler

Teknoloji anilbirgul

Deri altında teşhis cihazı!

Bu cihaz deri altına yerleştirilmekte ve hastalık yapıcı etkenlerin bulunmasını sağlamaktadır. Cihazın patenti Google tarafından alınmıştır. Kan testlerinde uygulanan ve saatler süren araştırmaların daha da az bir zaman da yapılması amacı ile cihaz geliştirilmiştir. Cihaz deri altına yerleştirildikten sonra kan, ter ve doku arası sıvıların değerlerinin ölçümünü yapmaktadır.

Bulduğu sonuçlar doğrultusundan kişinin psikolojik açıdan gözlemlenmesini sağlamaktadır. Deri altına yerleştirilen cihazda küçük anten bulunmaktadır. Bu anten sayesinde dışarıda bulunan diğer eş zamanlı çalıştığı cihaza veri göndermekte ve böylece hastalık unsurları tespit edilmektedir. Üstelik işini tamamladıktan sonra deri altından son derece kolay bir şekilde çıkarılabilmektedir. Hiçbir kablo bağlantısı bulunmamaktadır.

 

Lazerli haberleşme sistemi!

Gizli görevlerde bulunan veya çatışmalara giren askerlerin, polislerin vs. kullanmaları için geliştirilen bir cihazdır. Patenti U.S Navy tarafından alınmıştır. Bu sistem ile gizli görevde olan kişiler birbirlerinin yerlerini öğrenebilmekte ve birbirleri ile iletişim halinde olabilmektedirler. Radyo frekansı ile haberleşmenin yerini daha güvenli olması nedeniyle lazerli haberleşme sistemi almıştır.

Kişinin kaskının içerisine yerleştirilen sistem ile konuşma sağlanabilmekte ve görünmez ışık sayesinde diğer askerlerle iletişim kurulabilmektedir. Görünmez ışık sese dönüşmektedir. Bu durum radyo frekansı sisteminde olduğu gibi kişilerin yerlerinin düşman tarafından öğrenilememesini sağlamaktadır. Cihaz fotonların kullanılmasını ve veri paylaşımının engellenmesine hiç bir olanak sunmamaktadır.

 

Dokunmatik kumaş!

Dokunmatik ekran teknolojisi özel yapılarda ki kumaşlara uygulanmaktadır. Patent Google tarafından alınmıştır. Kumaş üzerinde bulunan cihazlar sistemin bağlı çalıştığı diğer cihaza veri gönderebilmektedir. Kumaş hoparlörün sesini yükseltmeye, TV’yi kapatıp açmaya, izlenilen filmi duraklatmaya ve bilgisayardan bir web sayfasına girmeye kadar oldukça çok iş görebilmektedir. Üst ve alt katman olup iki katmandan oluşan kumaş bir adet güç adaptörüne ihtiyaç duymaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir