Cep Telefonu Nasıl Kullanılmalı ?

Mobil anilbirgul

Günlük hayatımızda yeri çok önemli bir iletişim aracı olan cep telefonunun bireyler arası olarak iletişimimizi olumsuz etkilemeye başladığını hissetmekteyiz. Eski zamanlardaki karşı karşıya olan insanı ilişkilerde cep telefonu çağında yaşadığımız görüntülü konuşma devri almış durumda. Elbette ki uzakları yakın kılan özelliği önemlidir lakin bunu teknolojinin ilişkilerde soğuk kılan yani yüz yüze buluştuğumuz zamanlarda lafın çıktığı yere doğru değil de cep telefonuna yönelmemelidir.

Şu zamana kadar cep telefonunun günlük hayattaki ilişkilerimizdeki olumsuz tuttuğu hayatlardan bahsettiğimiz kadar tutalım ki cep telefonunun daha da bir o kadar yarar kılan yönleri de mevcuttur. Hayatın her defasında uzaklardaki yakınlarımızı yakın etmesi şöyle dursun idari anlamda yönetim çağına devrim getirmiş idari yönetimler açısından haberlerin çabucak alınmasında yarar sağlamıştır. Bundandır ki cep telefonu eskilerin sohbet havasını bozduğu kadar yönetimdeki bozulmalardan itirazlar ve dahi dağılmalardan anında haber sağlaması itibariyle önemlidir

Cep telefonundan bizlere yarar kıldığı özelliklerinden hayatımızı kolaylaştıracak kadar yararlanmalı, hayati boyutta gündemimizi etkileyecek boyutlara ulaşacak olumsuzluklardan kaçınmalıyız. Cep telefonunun bilimsel olarak kanıtlandığı zararlı dalgalardan korunmak için kalp seviyesinde uzun sure barındırmamalı sağlığımızı negatif etkilemesine izin vermemeliyiz.

Cep telefonunun gece kullanımlarında ekran ışığının maksimum durumda bulunması hem göz sağlığı açısından zararı büyük hem de sokakta yürürken yahut kaldırımdan karşıdan karşıya geçerken ekran ışığından maksimum derece gözlerimiz etkilenmiş olduğundan bize doğru gelen arabaları görmekte ve duymakta zorluk çekeriz. Burada bunu yaşamamızın tek nedeni maksimum boyutta odaklarımızı üstünde toplayan cep telefonudur. Cep telefonu bizi bizden almadan kendimizi daha çok kaptırmadan ve dahi sağlığımızı bozmadan kullanmalıyız. Cep telefonunu nasıl kullandığımız değil önemli olan cep telefonunun bize zarar vermeden yararını hakim kılmaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir