Çiller İçin Doğal Yöntemler

Sağlık editor

Yüzde ortaya çıkan çiller bazı insanlar tarafından çok beğenilse ve tarz olarak kabul edilse de bazı insanlar bu çillerden nefret etmekte ve hiç güzel bulmamaktadır. Çillerden kurtulmak için deneyebileceğiniz birçok doğal yöntem bulunmaktadır. Uygulayabileceğiniz doğal yöntemler sayesinde çillerinizden biraz da olsa kurtulabilir ve etkili bir sonuç elde edebilirsiniz. Eğer sizin de yüzünüzde çiller varsa ve bu durumdan rahatsız oluyorsanız bazı yöntemlerle bu soruna son verebilirsiniz.

Çiller için ilk olarak uygulayabileceğiniz yöntemlerin başında çil maskesi gelmektedir. Bu maske için bir yemek kaşığı yoğurt, bir çay kaşığı karbonat ve bir yemek kaşığı yulaf ununa ihtiyacınız olacaktır. Bahsettiğimiz malzemeleri bir kabın içinde iyice karıştırarak güzel bir karışım elde edebilirsiniz. Daha sonra elde ettiğiniz bu karışımı gözlerinize değirmeden yüzünüze sürebilirsiniz. Özellikle de bu kil maskesini çillerin olduğu bölgelere uygulayabilirsiniz. 20 dakika kadar beklemeniz durumunda maske cildinizde kuruyacaktır. Daha sonra kuruyan maskeyi soya soya yüzünüzden çıkarabilir ve yüzünüzü ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada bir ya da iki defa uygulayarak etkili bir sonuç elde edebilirsiniz.

Bu maskeyi 2-3 ay boyunca uygulamanız durumunda sorununuza kısa bir süre içinde çözüm bulabileceğinizi kesinlikle aklınızdan çıkarmamalısınız. Eğer evde uyguladığınız yöntemler yeterli olmuyorsa uzman bir doktora görünerek ondan da destek alabilirsiniz. Böylelikle yüzünüzde size rahatsızlık veren çillerden de kurtulma şansını yakalayabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{editor}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir