Dangal Filmi Hakkında

Sinema editor

Bollywood film endüstrisine bağlı yapımlar; ülkemizde oldukça fazla ilgi çeken projeler olarak adından söz ettiriyor. Bu tür projelerin içerisinde Aamir Khan faktörü de yer alıyorsa; söz konusu Hint yapımı projeler ülkemizden ciddi gişe başarıları alabilecek potansiyele sahip olacaktır. Türk insanında Aamir Khan hayranlığının yanı sıra çekmiş olduğu ya da rol aldığı filmlerin diğer Bollywood yapımlarına oranla daha kaliteli bir seviyede kendini göstermesi de bu projenin hayran sayısını arttırarak; söz konusu filmin global bir proje olmasını da sağlayacaktır.

Aamir Khan’ın son projelerinden bir tanesi olarak kendini gösteren Dangal da diğerleri gibi oldukça fazla dikkat çeken bir yapım olarak kendini göstermektedir. Bu filmin olay örgüsü ise Aamir Khan’ın canlandırdığı eski bir güreş şampiyonun etrafında şekillenmektedir. Gerek aile yaşantısı gerekse de şampiyon yetiştirmesi ile hayatını standart bir biçimde sürdüren bir adamın yaşamış olduğu üzüntüler ve sevinçler başarılı bir biçimde izleyiciye aktarılmıştır.

Sinema severlerin içini okşayacak türden olarak adlandırılan Dangal adlı film projesi; vizyona girdiğinden itibaren; film salonlarını sıklıkla tercih eden kesimin ilgisini çekecek türdendir. Hint filminin abartısını içermeyen bir yapım olan bu proje; diğerlerinden de ayrıldığını bununla beraber göstererek; izleyicilerin oldukça fazla dikkatini çekecek bir proje olarak da adından söz ettirecektir. Buna bağlı olarak da Aamir Khan projeleri Bollywood ile sınırlı kalmayarak; global halinde kalmaya da devam edecektir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{editor}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir