Dünya’nın En Küçük Akıllı Telefonu: VPhone S8

Mobil anilbirgul

Cep telefonlarının ilk çıktığı zamana baktığımızda telefonların teknoloji geliştikçe küçüldüğünü görüyoruz. Yani eskiden küçük telefonlar ilgi görmekteydi. Günümüzde durum tam tersi. Akıllı telefonların çıkması ile birlikte telefon boyutları tekrardan büyüdü. Bu büyümenin teknoloji ile orantılı bir şekilde olması tüketicinin ilgisini çekti. Akıllı telefonların artık hayatımızda olmazsa olmazlardan olduğunu söylememize gerek yok zannediyorum.

vphoneGelişen teknoloji ile birlikte büyüyen telefonlara bir yenisi daha eklendi demeyeceğim. Teknolojisinin gelişmiş olduğunu söyleyebiliriz fakat ekran boyutları tarihte ilk çıkan telefon ekran boyutlarına yakın bir akıllı telefon üretildi. Apple’ın Watch akıllı saatleriyle aynı ekran boyuna sahip olan akıllı telefon ne kadar ilgi görür bilinmez ama işlevselliği ile kullanıcılarını memnun edeceğine eminiz.

Yalnızca 1.54 inç ekran büyüklüğü sahip olan Vphone S8, 64 Megabyte’lık bir Ram’e  ve 128 Megabyte’lık saklama alanına sahip. 380 mAh kapasitesinde bataryaya, Fm Radyo’ya, micro Sim girişine ve kulaklık girişine sahip Vphone S8 aynı zamanda kalp ritminizi ölçebilmekte ve adımlarınızı sayabilmektedir.
Maalesef ki ürün yalnızca Çin’de satışa sunulacaktır. Fakat diğer firmalarında böyle küçük telefonlara yönelmesi ve bu telefonları ülkemizde görmemiz muhtemel.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir