En İyi WordPress Eklentileri

Wordpress anilbirgul

Wordpress Eklentileri

WordPress bilgisayar dünyasında fazlasıyla söz ettiren ve çoğu otoritenin en iyi olarak gördüğü blog sistemidir. Eğer siteniz WP tabanlıysa daha kullanışlı olması ve arama motorlarının sitenizi sevmesi adına bazı eklentiler kurabilirsiniz. Aşağıda sitenizde mutlaka bulunması gereken sizin ve ziyaretçilerin işini kolaylaştıracak eklentilerden bahsedeceğim.
WordPress DB Backup : Eklenti istediğiniz zaman database yani veritabanınızın yedeğini almanızı sağlar. Veritabanı yedekleri sizin için çok büyük önem taşıyabilir. Çünkü hostinginizde oluşabilecek en ufak kayıplardan kurtulmak için günlük olarak yedeklerinizi almalısınız.
GZippy : Kelimenin içinde ZIP geçince hemen aklınıza sıkıştırma gelmiştir. GZippy eklentisi sitenizin kod yapılarını en fazla oradan sıkıştırılmasını sağlayarak hızlanmasını sağlayacaktır. Böylelikle hem sayfalarınız hızlı açılacak, arama motorlarıda sitenizi sevmeye başlayacaktır.
All in One SEO Pack : Siteniz adına hayati önem taşıyan en ince ayarları bu eklenti sayesinde yapabilecek ve sayfalarınıza istediğiniz özellikleri ekleyebileceksiniz. Yapacağınız en iyi optimizasyon sayesinde sitenizi yukarılara çıkartabileceksiniz. Yalnız kullanımı biraz profesyonellik gerektirdiğinden yapacağınız hatalar sizi telafisi olmayan yollara sokabilir. Kullanmadan önce bir uzmana danışmanızda fayda olacaktır.
WP Page-Navi : Sitenizin en alt kısmında oluşturduğunuz yazıların altında yer alacak araç çubuğu ziyaretçilerin sayfalarınıza daha rahat ulaşmasını sağlayacaktır. Hemde sitede kalma sürelerini fazlasıyla arttıracaktır.
Democracy : Eğer sonucunu merak ettiğiniz bir şeyi anket yapıp insanların görüşlerini merak ediyorsanız sitenizde mutlaka bulundurmanız gereken bir anket eklentisidir. Oldukça kullanışlıdır ve görünümüde hoştur.
Contact Form : Ziyaretçileriniz kendilerini size görüşlerini ve isteklerini bildirmek zorunda hissederlerse yapmaları gereken şey sitenizin iletişim bölümüne girmek olacaktır. Bu eklenti sayesinde kendinize bir iletişim alanı tasarlıyabilirsiniz.
Google XML Sitemap : Sitenizin Google’da daha çabuk indexlenmesini sağlayacak ve bir site haritası oluşturabileceğiniz wordpress eklentisidir. Her yeni konu girdikten sonra, kategori oluşturduktan sonra vs. siteharitanıza otomatik olarak eklenecektir. İstediğiniz bölümlerin eklenmemesini ayarlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz sitemap’leri arama motorlarına bildirmeyi unutmayın.
WordPress Automatic Upgrade : Adından da anlayaşılacağı üzere WordPress’in güncellemesi çıktığında sizin uğraşmanıza gerek kalmadan sistemin kendini güncellemesine olanak sağlayacak bir eklentidir.
Statpress : Blogunuzda olan biteni gözlemlemek için bu eklentiyi kurabilirsiniz. Giren ziyaretçileri, IP adreslerini, nereden geldiklerini vs gibi detayları öğrenebilirsiniz.
Automatic SEO Links : Hangi anahtar kelimede yükselmek istiyorsanız o kelimeyi eklenti panelinden belirleyin ve sıralamada yukarılara doğru çıkmaya başlayın. Yazdığınız yazıların içinde anahtar kelimeniz geçiyorsa otomatik olarak ana sayfaya link verilecektir. Tek tek uğraşmak yerine eklenti kendisi yapacaktır ve size kolaylık sağlayacaktır.
WP PostViews : Yazdığınız yazının yanında veya belirleyeceğiniz herhangi bir yerinde kaç kere okunduğu bilgisini tutacak olan eklentidir. Bu sayede beğenilen yazılarınızın değişik versiyonlarını yazarak ziyaretçileri daha fazla kendinize bağlayabilirsiniz. Hemde merakınızı gidermiş olursunuz.
WP SuperCache : Bu eklenti sayesinde sitenizin oldukça hızlı açılacağından emin olabilirsiniz. Hosting üzerinde CPU tüketiminide azaltan bu eklenti, Sayfa Hız değerinizinde yükselmesinde büyük rol oynayacaktır.
Önceki Yazı Linki : Sayfalarınızdan bir önceki ve sonraki tarihli yazılmış yazıya otomatik olarak link verebileceksiniz. Kişilerin hem sitenizde dolaşmasını sağlayacak ve geçirilen süreyide arttıracaksınız. SEO bakımından fazlasıyla önem taşıyan bir eklenti ve kurmanızı tavsiye ediyorum.
WP PostRatings : Sitenizin takipçileri tarafından okunan yazınızın beğenip beğenilmediğini merak ediyorsanız ekleyeceğiniz bu oylama sistemi sayesinde sorunuza cevap bulabileceksiniz. Eklentinin içinde bir kaç çeşit teması bulunuyor. Oylama tuşlarınızı dilediğiniz gibi seçin ve oylatmaya başlayın.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}