Facebook Movies Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Teknoloji Anıl Birgül

Facebook sürekli olarak kendini yenilemesi ve farklı uygulamalar getirmesi ile insanları her geçen gün kendisine çeken bir sanal ortamdır. Son yaptığı uygulamalardan biri de Facebook Movies uygulamasıdır. Hala üzerinde çalışmalar devam ettiği için henüz herkesin haberinin olmadığı bir uygulama olduğu söylenebilir. Ancak bu uygulamadan haberdar olan insanlar çoktan merak duymaya başladılar bile. Facebook movies nedir nasıl kullanılır? Facebook üzerinde bulunan yüzlerce uygulama arasına yeni katılan movies uygulaması vizyondaki filmlerin tanıtımını yapacak ve sizlere hızlı bir şekilde bilet almanızı sağlayacak olan bir uygulamadır. Ancak henüz test aşamasında olan bu uygulama daha yaygınlaşma göstermedi. Amerika’da sadece belli kişilerin uygulamayı teste tabi tuttuğunu söylemek mümkün.

Facebook Movies’in Merak Edilen Yönleri

Facebook yeni uygulaması ile kullanıcılarını heyecanlandırmaya devam ediyor. Facebook movies uygulaması tüm yeni filmlerin tanıtımını yaparak filmler hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyor. Aynı zamanda tanıtımı yapılan filmlerden istediğiniz film için kısa yoldan bilet almanıza yardımcı oluyor. Movies uygulaması henüz kullanılmaya başlanmadı. Ancak test aşaması olumlu sonuçlandıktan sonra insanların kullanımına sunulacağı düşünülüyor. Bilet alma aşamaları ise Ticketmaster ile Eventbrite aracılığı ile yapılıyor. Bugünlerde yalnızca ABD kullanıcılarının bir kısmına sunulan bu uygulama bilet alma konusunda insanların kısa sürede bilet almasına yardımcı olacak. Uygulamanın kullanım şekli ise oldukça kolay. Uygulama sadece bilet almaya yönelik değil aynı zamanda filmlerin gösterim saatleri hakkında da bilgi veriyor. Bunun için ise kullanılan alt yapılar Fandango ve Atom Tickets alt yapılarıdır.

Facebook Movies Uygulaması Nasıl Kullanılıyor?

Son dönemde oldukça popülerleşen ve genç kullanıcıların yanında diğer yaş gruplarına da hitap eden Facebook movies uygulaması ile hedef kitlesini daha da genişletiyor. İnsanların 7/24 Facebook uygulamasından yararlanabilmeleri için yararlı birçok uygulama geliştirmeye devam ediyor. Movies uygulaması kullanım açısından basit bir uygulama. Movies’i Facebook sayfanıza yükledikten sonra bilgi almak istediğiniz filmleri sırası ile görebiliyorsunuz. Her filmin kendi bölümü var. Bu bölümde filme dair özetler, filmin gösterim saatleri ve bilet alma bölümleri bulunuyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Anıl Birgül {Anıl Birgül}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir