Ferhat Göçer Kimdir?

Kimdir ? Anıl Birgül

Çoğunuzun severek şarkılarını dinlediği Ferhat Göçer müzik dünyasında oldukça tanınan bir simadır. Çok sık sesine ve müziğine rastladığınız Ferhat Göçer kimdir?

Eğitim Dönemi Ve Sanatçılığa Geçiş

11 Mayıs 1970 yılında Şanlıurfa’nın Birecik semtinde dünyaya gözlerini açmıştır. Anne ve babası öğretmen olan Göçer’in tayin sebebi ile 4 yaşında iken İzmit’e yerleşirler. Lise hayatını 1985 yılında tamamladı. 1986 yılında ise İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesine giriş yaptı. 1988 yılında sanatçı sesinin güzelliğini fark edip İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde Şan bölümünü bitirdi. Müzik üzerine daha da ileri giderek Devlet Opera Balesinde de iki sene ile sözleşmeli olarak çalıştı. Fakat özünde doktor olan Göçer mecburu hizmet için Şanlıurfa’ya geri döner. Başarı basamaklarını birer birer tırmanan Ferhat Göçer İstanbul’a geri döndüğünde hem bir doktordur hem de şan bölümü lisans öğrencisidir. İlk doktorluk yıllarını Haydarpaşa Numune hastanesinde genel cerrah asistanı olarak geçirir. Müzik dünyasına girmeyi kafaya koymuş ve ilerleyişini bu yönde devam ettirmektedir. Konservatuar arkadaşları ile birlikte “ Turkuaz ” adında bir grup kurarlar. Bu grup sayesinde Ajda Pekkan ile sahne alma şansı yaşamıştır. Müzik sevdası o kadar baskındır ki “ Q Jazz Bar ” adındaki mekânda hiçbir ücret almadan 1 yıl boyunca çalışmıştır. Kendine gün geçtikçe bir şeyler katıp grubunda da değişiklik yapmaya karar vermiştir. 1977 yılında klasik Türk müziği ile birlikte İngilizce, Yunanca, Fransızca şarkılar çalmaya başlamıştır. Metropol Senfoni Orkestrası ile birlikte Türkiye de tura çıkarak İzmir, Diyarbakır, Ankara ve Gaziantep gibi geniş illere kültür ve turizm bakanlığının yardımı ile Antalya, Bodrum ve Rumeli Hisarında turuna devam etmiştir. Bu orkestra bir ilki taşımaktadır. Türkiye sınırları içerisinde ilk kez kişiye özel senfoni orkestrası kurulmuştur.

Ferhat Göçer’in Albümleri

Sanat dünyasına ilk girişi 2005 yılında gerçekleştirmiş “ Ferhat Göçer” adlı albümünü piyasaya çıkarmıştır. Sonrasında “ Yolun Açık Olsun ” adlı ikinci albümü ile 2007 yılında sevenleri ile tanıştırmıştır. 2008 de “ Çok Sevdim İkimizi ”, 2010’da “ Biz Aşkımıza Bakalım ”, 2011’de de “ Seni Sevmeye Aşığım ” adlı eserleri ile müzik listelerinde yerini almıştır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Anıl Birgül {Anıl Birgül}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir