FIFA 2014 Tanıtımı ve Video

Oyunlar anilbirgulSonbaharda piyasa çıkacak olan FIFA 14 ‘ün özellikleri baya geniş kapsamlı. Öncelikle grafik özelliklerinden bahsedecek olursak kesinlikle yeni ve farklı, güzel bir çalışmanın ortaya konduğunu söyleyebiliriz. Çözünürlüğü gayet yüksek olan oyunumuz bu özelliği sayesinde oynayıcısına daha keyifli ve gerçekçi bir oyun sunuyor. Ayrıca oynayıcısının gözüne daha çok hitap ettiği için daha eğlenceli bir hale getiriyor. Renkler ise muhteşem. Menüdeki renk seçimleri ve çeşitliliği sayesinde albenisinin artırıldığı söylenebilir. Menüsündeki takım seçimlerinden söz etmişken takım seçimleri için yapılan işlemler çok basit ve takımların forma ya da arma renkleriyle özdeşleşen renklerin kullanıldığını belirtmek gerek. Menüsündeki tek eksik ise önceki sürümünde olduğu gibi Türkiye liginin bulunmayışı. Bunun yerine diğer dünya kulüpleri içerisini birkaç Türk takımı yerleştirilmiş. Oyunda ayrıca oyuncular, statlar, çimleri yani zemini, formalar ve seyirciler gayet canlı ve gerçekçiler. Spiker seçimleri çok iyi. Heyecan verici. Eğer iyi ekran özelliklerine sahip bir bilgisayarınız ya da televizyonunuz varsa aldığınız keyif daha da katlanacaktır. Kendinizi gerçekten oradaymış gibi oyunun içinde hissedebilirsiniz.

Oyunun bize sunduğu menajerlik ya da bir profesyonel ol seçenekleri ise önceki sürümüne( FIFA 13) göre daha geliştirilmiş ve çok keyif verici. Oyunun yapısına baktığımızda ise oyuncuları kontrol etmenin çok kolay olduğunu görüyoruz. Kontrol ayarlarını değiştirerek istediğiniz ya da alıştığınız şekilde oynayabilirsiniz.

Çeşitli özelliklerle oyunculara göze hoş gelen, oyundaki seyircileri ve spikeri heyecanlandıran, estetik hareketler yapabilirsiniz. Takımınızdaki oyuncularla adeta bütünleşiyorsunuz. Bu da sizin oyunu oynarken daha çok keyif almanızı sağlıyor. Oyunda gol attığınız zaman sevinen oyuncunuzun gol sevincini ve her oyuncu da farklı oluşunu görünce şaşıracaksınız. Yani yeni gol sevinci türleri eklenmiş durumda oyuna. FIFA 13’e göre kıyaslamalarda bulunacak olursak kötü bir özellik var ki oda grafiksel tasarım. FİFA 2013’ün üzerine daha çok grafiksel özellik bekleyenler FİFA 2013’e benzer bir grafiksel özellikler ile karşı karşıya kalacaklar.

Fifa 2014’ün diğerlerinden en önemli farkı olan Pure Shot özelliği sayesinde oyuncular şut çekerken, en iyi hedef için açı otomatik olarak ayarlamakta. Yani topa hangi açıdan vurulduğundan çok, hangi pozisyon ve şiddette vurulduğu etkili olacak. Bu özelliği FIFA’ya kazandıran başyapımcı David Rutter, FIFA 2014’te gollerin daha heyecan verici olduğunu savundu. Bunlara ek olarak artık topa sahip olmayan oyuncular daha aktif ve daha oyun içinde yer alacaklar ve pozisyona göre kademe alabilecekler. Ayrıca Fifa yere düşerken topa vurmaya çalışma, yerde sürünme gibi özelliklerin oyuna eğlence katacağını düşünüyor.

Bu senede futbol oyunlarında Fifa ve Pes sunduğu yeni özellikler ve tasarım ile futbolseverlerin karşısına bir adım önde çıkıyor ve bu ezeli rekabet bu senede süreceğe benziyor.

FIFA 2014 Minimum Sistem Gereksinimleri

– İşletim Sistemi: Win XP 32 ya da daha üst bir versiyon
– İşlemci Celeron E1200 Dual-Core 1.6GHz ya da Athlon 64 X2 Dual Core 3600+
– RAM: 1 GB
– Gerekli Boş Harddisk Alanı: 7 GB
– Ekran kartı:GeForce 8400 Serisi ya da Radeon 9550(+256MB)
– Direct X: Dx 9

FIFA 2014 Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

– İşletim Sistemi : Win 7 64 ya da daha üst bir versiyon
– İşlemci:Core 2 Duo E7400 2.80GHz ya da Athlon II X2 255
– RAM: 2 GB
– Gerekli Boş Harddisk Alanı: 7 GB
– Ekran kartı:GeForce GTX 560 ya da Radeon HD 7790(+1024MB)
– Direct X: Dx 9

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}