Gangster Squad – Suç Çetesi (2013) Film Eleştirisi

Sinema anilbirgul

1 Şubat 2013’te vizyona girecek Gangster Squad (Suç Çetesi) filminin başrollerinde Josh Brolin, Ryan Gosling, Los Angeles Polis Departmanı’ndaki gizli birliğin kurucuları olan John O’Mara ve Jerry Woothers’ı, Sean Penn Michey Cohen’i, Mickey’in sevgilisi Grece Faraday’i de Emma Stone canlandırıyor.

suç çetesiOnun dışında Anthony Mackie, Giovanni Ribisi, Michael Pena, Robert Patrick de filmdeki oyuncular arasında yerini almış durumda. Filmin yapımcılığını Dan Lin, Kevin McCormick ve Micheal Tadross birlikte gerçekleştiriyorlar. Filmin senaryosu Will Beall’e ait. Senaryo Paul Lieberman’ın Gangster Squad romanından yararlanılarak yazıldı. Ayrıca Ruben Fleischer, Paul Lieberman ve Bruce Berman birlikte filmin başyapımcıları görevinde bulunuyorlar. Ruben Fleischer’in yönettiği filmin müzikleri Steve Jablonsky’ye aittir. Aynı zamanda Fleischer’e sahne arkasında Akademi ve Oscar ödüllü görüntü yönetmenleri, kostüm tasarımcıları da eşlik ediyor. Gerek filmin konusu, gerek filmin oyuncuları, gerekse yapımcılarıyla filmin başarılı bir yapım olacağını söylemenin mümkün olduğu görülüyor. Filmi bütün olarak tamamlayan, filmin başarılı oluşunu büyük ölçüde etkileyen oyuncuların seçiminde oldukça seçici ve titiz davranıldığını görüyoruz. Çünkü başrollerin birçoğu Oscar adaylarından seçilmiş oyunculardır. Bu sebepten kadrodaki oyuncuların kariyerlerinde başarılı olduklarını söylemek mümkündür.

Kadrosundaki bu başarılı oyuncularıyla film dikkat çekeceğe benziyor. Şimdiden sosyal medyada oldukça beğenilen, ilgi gören ve sinemaseverler tarafından merakla beklenen film, başarılı bir yapım olacağının sinyallerini veriyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir