Gizli Cennet : Kandıra – Kefken

Seyahat - Gezi anilbirgul

Kefken, Kocaeli’ne bağlı Kandıra’nın tatil bölgelerinden biri olmaktadır. İstanbul ve çevre illere son derece yakın olan Kefken – Kandıra özellikle de sene içerisinde hafta sonu tatilleri için ideal mekanlar oluşturmaktadır. Eşsiz doğası ve muhteşem atmosferi ile sizlere unutmayacağınız anlar yaşatacak bu küçük ve sıcak tatil bölgesi aynı zamanda en uygun fiyat avantajlarını da sunacaktır.

Kumcağız bölgesine 5 dakikalık yürüme mesafesinde olan ve şimdiye kadar keşfedilmemiş gizli bir cennet olan Kefken – Kandıra sizleri rahatlığın, dinlenmenin ve huzurun kucağına davet ediyor. Kandıra’ya bağlı olan Kefken köyü, bölgenin en gelişmiş kıyı yerleşim alanlarından biri olmaktadır. Bu eşsiz köy Kocaeli’ne 20 km, İstanbul’a ise 150 km uzaklıkta bulunmaktadır.

kefken merkez

Tertemiz kumsalları, dibi görünen denizi ve eşsiz çam ormanları ile kendinizi bambaşka atmosferde hissedeceğiniz Kefken – Kandıra batı cephesinde yer almasından dolayı Karadeniz’in azgın dalgalarından uzak, sakin ve huzurlu bir ortam sunmaktadır. Taşsız ince kumu ve harika denizi sizleri kendine hayran bırakacak ve tatil sürelerinizi daha da uzatmanızı sağlayacak.

kefken plaj

Gizli Kalmış Bu Cenneti Siz de Keşfedin

Tertemiz denizde yüzmek, şifalı kumsallarda gün boyunca uzanmak, uzun yolculuklardan kurtulmak ve en önemlisi de en düşük bütçeler ile tatil yapmak için Kefken – Kandıra tam size göre bir tatil bölgesi olmaktadır. Sadece deniz kum ve güneş özellikleri değil ayrıca pembe kayalıklarda görülmeye değer mekanlardan olmaktadır. Bu dağlık bölgede ilginç mağara oluşumlarına tanık olabilir ve mağara diplerinden de dalışlar gerçekleştirebilirsiniz.

kefken

Karadeniz kıyısındaki tek ada olma özelliğini gösteren Kefken – Kandıra bölgesinde yerleşim bulunmamakta ve sadece turistik amaç ile kullanılmaktadır. Her yere yakın olması ve ulaşımının da son derece rahat olması bakımından tercih edilen bu bölge tüm tatil anlayışınızı değiştirecek ve her sene uğrak mekanlarınız arasında yer alacak. Yaz aylarında şehrin sıcağından, iş stresinden ve bunalımından kurtulmak için tercih edeceğiniz Kefken – Kandıra unutulmaz anlar yaşatacak.

kandıra kefken

Sakin, kafa dinleyeceğiniz ve el değmemiş doğasında kendi iç dünyanıza yönelebileceğiniz harika bir tatil bölgesi olan Kefken – Kandıra kendinizi yenilemede ve tekrardan sakin bir benliğe kavuşmanızı sağlayacak.

Kefken’e Nasıl Gidilir ?

Kefken’e gidebilmek için Kocaeli veya Sakarya üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer İstanbul’dan geliyorsanız Kocaeli – Kandıra gişelerden çıkış yaptıktan sonra Kandıra Yolu’na bağlanabilir ve yaklaşık 60km’lik sürüşten sonra Kefken’e ulaşabilirsiniz. Yol zaten düz olduğu için herhangi bir yerden çıkış yapmanıza gerek kalmayacaktır.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir