Google Allo ve Yahoo Messenger 2017 Yenilikleri

Mobil anilbirgul

allo messengerWhatsapp’a Rakip mi Geliyor?

Geçtiğimiz aylarda Google I/O etkinliğinde tanıtılan mesajlaşma uygulaması Google Allo artık kullanıma sunulmaya hazır. Whatsapp ve iMessage’a rakip olmayı hedefleyen Allo’nun bu hafta içerisinde kullanıma sunulacağı tahmin ediliyor. Google play üzerinden uygulamaya ulaşabilir, aynı zamanda ön kayıt yaptırabilirsiniz. Ön kayıt oluşturduğunuz takdirde uygulama yayınlandığında haberdar edileceksiniz.

Allo’nun Google’ın mesajlaşma alanında daha önceki girişimi olan Hangouts uygulamasına göre daha kullanışlı olduğu görülüyor. Allo’ya Google hesabınızla ya da telefon numaranız ile kayıt olabileceksiniz. Allo’da Whatsapp’taki gibi uçtan uca şifreleme kullanılıyor. Whatsapp kadar kullanılacağından şüphe duysakta güvenirliği konusunda şüphemiz bulunmamaktadır.

Google Allo, telefonunuzdaki asistanınız(Google Asistan) ile birlikte çalışabilmektedir. Google Asistan Allo içerisindeki konuşmalarınıza bağlı olarak karşınıza çeşitli kartlar çıkarabiliyor. Ayrıca Allo içerisinden Google Asistan’a soru sormakta mümkün. Bir çok özelliği içerisinde barındıran Google Allo Play Store’da(Android) ve App Store’da(iOS) yayınlanacak.

 

Yahoo Messenger’den Yenilik!

Verizon’a satılan Yahoo, ilk yeni güncellemeyi yaptı. Verizon firması Yahoo’yu eski günlerine döndürmek için ilk adımı böylelikle atmış oldu. Yahoo Messenger için yapılan bu yenilik ile daha kaliteli zaman harcanması amaçlanıyor.

Ayrıca bu yenilikte uygulamanın ara yüzünde de değişiklik yapıldığını gözlemliyoruz. Yanlışlıkla gönderdiğiniz mesajlar, bu yeni güncelleme sayesinde artık geri alınabilecek ya da silinebilecek. Önceki sürümlerin şimdi daha iyileştirildiği ve güvenlik açısından yüksek bir başarı göstereceği belirtildi.

Bu güncelleme hem Windows hem de Mac için kullanıcılara sunulduğu belirtildi.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir