Google Currents Nedir ?

Internet anilbirgul

Dünya’nın hiç süphesiz en çok kullanılan arama motoru olan Google sektörde çığır açacak bir gelişme ile yine gündeme damgasını vurdu. Bu zamana dek gerek kendi arama motoru üzerinden, gerekse çeşitli eklenti ve programlar ile kullanıcılarının güncel haberleri ve rss’lerini takip edebilmelerine imkan sunan Google bu kez cep telefonları için yeni bir sistem geliştirdi.

Android telefonların üretilmesinin ardından bir bilgisayarda yapılabilen hemen her şeyin bir cep telefonu ile yapılabilmesi bu sistemin geliştirilmesine ön ayak oldu. Google yetkilileri yaptıkları açıklamalarda “Artık insanlar bilgisayar karşısında eskisi kadar zaman geçirmiyorlar: Bunun nedeni kullandıkları cep telefonu ile de kendi bilgisayarların yaptıkları tüm işlemleri gerçekleştirmeleri. Bizlerde Google currents uygulamasını bunun için geliştirdik. Google Currents sayesinde insanlar haberleri anlık okuyabilecek aynı zamanda şahsi rss’leri ile takip etmek istedikleri sitelerin tüm güncellemelerine tek tık ile ulaşabilecekler” dedi.

Google Currents android telefonlar, i-phone ve i-pad ile kullanılabilmekte. Arama motorunda olduğu gibi android uygulamalar ile de kendi sektöründe, bu alanın devi haline gelen Google’ın bundan sonra ki adımları da merakla bekleniyor.

Google Currents, 2014 Şubat Ayı itibariyle yayınlanması durdurulmuş ve kullanıcılara daha iyi bir hizmet vermeyi hedefleyen “Google Play Newsstand” beğeniye sunulmuştur.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir