Google Home Nedir ? Ne İşe Yarar ? Fiyatı Ne Kadar ?

Google Home Nedir ? Ne İşe Yarar ? Fiyatı Ne Kadar ?

Nedir ? anilbirgul

Dünkü etkinlikte tanıtılan en ilgi çekici ürünlerden bir tanesi de şüphesiz Google Home’du. Google Home, Google Asistan destekli sahibine 7/24 hizmet veren kişisel bir asistandır. ‘Ok Google’ dediğiniz anda sizi dinlemeye başlıyor ve istediğiniz sorunun cevabını alabiliyorsunuz. Google Home üzerinde bulundurduğu dahili hoparlörü sayesinde istediğiniz müziği anında açabilir. Ayrıca Google Home alanlara Youtube Red 6 ay boyunca ücretsiz!

Google Home’un yeteneğini daha iyi kavrayabilmeniz adına cevaplayabildiği bazı sorular aşağıdaki gibidir. Cevaplayabildikleri tabiki bunlarla sınırlı değil!

Ona Sorular Sorun!

  • Ok Google, İtalyanca ‘Merhaba’ Nasıl Söylenir?
  • Ok Google, 1300’ü 10’a Böl!
  • Ok Google, Bir Su Bardağı Kaç Tatlı Kaşığı Eder?
  • Ok Google, Eve Kaç Dakikada Giderim?

Ona Görevler Verin!

  • Ok Google, Yarın Beni 6:00’da Uyandır!
  • Ok Google, Rock Müzik Parçası Çal!

 

googleGoogle Home ile anlık trafik bilgisini, günlük programınızı varsa uçuş planınızın bilgisini alabilirsiniz. Google Home’da aklınıza gelebilecek her türlü soruya bir cevap mevcuttur. Ayrıca yaptırmak istediğiniz hemen hemen türlü işi yapabilmektedir. Hatta mutfağınızdaki ışığı bile kapattırabilirsiniz. Medya dosyalarını Chromecast aracılığıyla televizyonunuzda yayınlayabilirsiniz. Tabiki bunun için Samsung SmartThings ve Philips Hue gibi akıllı ev teknolojilerine de sahip olmanız gerekiyor. Google Home bu akıllı ev teknolojileriyle uyumlu olarak çalışmaktadır. Google Home Wi-Fi ağınıza bağlı olarak çalışmaktadır. Google Home’da müzik dinlerken bile ‘Ok Google’ dediğinizde gelişmiş doğal dil işleme teknolojisi ve uzun menzilli mikrofonları sayesinde sizi net olarak duyabilir. Ortam ne kadar sesli olursa olsun Google Home size hizmet etmeye devam eder. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan Google Home’un alt kısmı için bir çok renk seçeneği mevcuttur. ABD satış fiyatı 129 Dolar olarak belirlenen Google Home’un Türkiye’de resmi olarak satılıp satılmayacağı konusunda net bir bilgi yok.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir