Google Ne Kadar Ceza Yedi ? (2017)

Internet anilbirgul

Dünya’da herkesin kullanmakta olduğu ve internet üzerinden aklına gelebilecek her türlü bilgiye erişebilmesini kolaylaştıran Google arama motoru, diğer arama motorlarını ekarte ederek kendini ön plana çıkarması ve alanında rakipsiz olmasını koruması sebebiyle Avrupa Komisyonu tarafından dudakları uçurtacak cezayı yedi.

Şimdiye kadar Dünya tarihinde bir kuruluşun veya firmanın yemiş olduğu en büyük ceza olarak göze çarpan Google’ın Avrupa Komisyonu’na yapmış olduğu yanlışlardan dolayı ödemesi gereken rakam tam olarak 2.4 Milyar Euro olarak belirlendi.

2.4 Milyar Euro Ceza

Dünya üzerinde sayılı insanda veya firmada bulunan böylesine büyüklükteki bir parayı ilk duyunca aklımıza gelen ne kadar büyüklükte olduğu. Eski parayla göz önüne alacak olursa tam olarak yaklaşık 10 Katrilyon ediyor ki böylesine bir para ülkemizde nadir firmanın mal varlığı olduğunu söyleyebiliriz.

Google inanılmaz bir para kazandığından dolayı bu cezayı öderken fazla zorlanacağını düşünmüyor olsakta böylesine bir para ceza için kasadan çıkıyor olması firma sahiplerini bir hayli zorlayacak gibi gözüküyor.

Google Ne Kadar Ceza Yedi ?

Google’ın yemiş olduğu 2.4 milyar Euro ceza ile aklınıza gelebilecek her türlü mal, mülk ve eşyayı satın alabilir ve kendinize değil yedi sülalenize yetecek parayı bir kenara koyabilirsiniz.

Bizlere soracak olursanız Google arama motorunun yemiş olduğu bu cezayı gerçekten hakettiğini düşünüyoruz. Çünkü sektörde kendini tamamen 1. sıraya çıkardıktan sonra bırakın rakip olmayı 2. sıraya yerleşen herhangi bir arama motoruna bile izin vermediler. Tamamen piyasada sürerek Dünya üzerinden tekel olmayı başardılar ve bunun üzerinden yürümeye devam ediyorlar. Bakalım gelecek günlerde Google’ın bu ceza ile ilgili açıklaması ne olacak hep birlikte göreceğiz.

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir