Hacı Ahmet Özdemir Kimdir ?

Kimdir ? anilbirgul

Doğumu

Özdemir, 1961 yılında Konya ilinin Ilgın İlçesinin Çavuşçugöl Mahallesi’nde doğdu. Baba adı Muammer Özdemir ve anne adı Esmahan Özdemir dir.

 

Eğitim Hayatı

Hacı Ahmet Özdemir İlkokul eğitimini doğduğu yer olan İlgın da tamamlamıştır.Özdemir ortaokul ve lise eğitimini de Ilgın Lisesi’nde tamamladıktan sonra üniversite eğitimine Ankara’da devam etmiştir.Özdemir Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden başarıyla mezun olduktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı öğrencisi olarak Şam’da da Arap Dili Enstitüsü’nden mezun olmuştur.

hacı ahmet özdemir kimdir

Mesleki Hayatı

Hacı Ahmet Özdemir Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görev yaptıktan sonra üniversitelerde görev yapmaya karar vermiştir. Özdemir yüksek lisans eğitimine başlayarak 2006 yılında Doçent liğini tamamlamış ve 2011 yılındada Profesör ünvanını almaya hak kazanmıştır.Karadeniz Teknik Üniversitesi Konya Selçuk Üniversitesinde Rize Üniversitesinde ve Necmettin Erbakan Üniversitelerinde öğretim üyesi olarak çalışan Ünal bu üniversitelerin yönetim kadrolarındada yer alarak üniversiteler için önemli katkılar sağlamıştır.Engelliler ve Yaşlılar Rehabilitasyon Merkezinde Müdür Yardımcılığı, Yönetim üyeliği ve Yürütme Kurulu üyeliği yaptı.2005 yılında Yılın yazarı ödülüne “Moğol İstilası” adlı eseri ile Türkiye Yazarlar Birliği’nce inceleme dalında layık görüldü.

Prof.Hacı Ahmet Özdemir 2015 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimlerinde ise 25. Dönemde Konya ilinden Milletvekili seçilerek Meclise girmiştir.

Yabancı dil olarak Çok iyi derecede Arapça, iyi derecede İngilizce, orta derecede Farsça bilmektedir. Hacı Ahmet Özdemir Evli olup üç çocuk babasıdır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir