Harvey Kasırgası

Harvey Kasırgası

Gündem anilbirgul

Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde 25.08.2017 Cuma günü gerçekleşmesi beklenen Harvey Kasırgası yavaş yavaş bölgeye doğru ilerlemektedir. Kasırga gözlem merkezlerinden sürekli olarak takip edilmektedir ve Cumartesi günü akşamına kadar etkisini göstereceği söylenmektedir. Tropik bir fırtına olan Harvey Kasırgası, Teksas’ın kıyı şeridini felaket koduyla haber verilmesini gerektirmiştir. Rüzgar hızının 200km/saat’in üzerinde olması beklenen Harvey Kasırgası, Teksas sahilinde 4 metrelik dalgalar oluşturabileceğinden bölgede sel alarmı verilmiş olup, insanların bölgeden tahliye edilmesi gerektiği belirtilmiştir. Bu yüzden bölgede bulunan tüm marketler neredeyse boş hale gelmiş gibi gözüküyor.

Teksas Belediye Başkanı’nın yapmış olduğu açıklama ise şu şekilde : “Teksas kıyı şeridinde yaşayanların acilen bölgeden uzaklaşması gerekiyor. Harvey Kasırgası şiddetli olacağından yüksek kesimlerde bulunan akrabalarınızın yanına sığınmanızda fayda olacaktır.”

Bölgede felaket anlarını fırsata çevirmeyi bilen kişiler marketlerde bulunan tüm reyonlardaki ürünlere olağandışı artış yaparak insanları sinirlendirdi. Oluşan uzun kuyruklar neticesinde ürünler tamamen tüketmek üzere. Ayrıca akaryakıt fiyatlarıda bölgede inanılmaz yüksek rakamlardan satılmaktadır. En zamlı hali bile bizim ülkemize yetişemiyor olsada ABD’ye göre oldukça yüksek rakamlar olduğunu söyleyebiliriz.

Harvey Kasırgası’nın şiddetinin üçüncü kategoriden olduğunu söyleyebiliriz. Kasırgadan sonra bölgeye ait videolar gelmeye başladıkça sizlerle paylaşacağız.

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir