Hava Yastıkları Nasıl Yapılır ?

Nasıl Yapılır ? anilbirgul

airbagBilindiği üzere trafik kazalarında hava yastıklarının çok büyük önemi vardır. Kaza anında açılan hava yastıkları sayesinde kazalardan sağ salim bir şekilde kurtulmak mümkündür. Bu hayati önem taşıyan hava yastıkları ilk kez 1974 yılında hayata geçilirdi. Hava yastıkları özellikle arabalarda can güvenliğini sağlayan bir unsurdur. Hava yastıkları nasıl yapılır, diye merak eden kişilere yastıklar hakkında kısaca bilgi vermek çok yerinde olacaktır.

hava yastıklarıHava yastıklarının Üretimi

Can güvenliğimiz açısından büyük önem taşıyan hava yastıkları, çarpma ve darbeler karşısında şişerek kişilere koruyucu bir bariyer oluşturur. Günümüzde tüm araçlarda bulunmaktadır. Hava yastıklarında katı bir yakıt kullanılmaktadır. Böylece ani oluşan çarpma ve darbe anında gaz oluşturarak şişmeye sebep olmaktadır.

Hava yastıkları nasıl yapılır, hemen anlatalım. Hava yastıkları fabrikalarda çok titizlikle üretilmektedir. Öyle ki yastıklar herhangi bir olumsuzluğa karşı çift taraflı olarak dokunmaktadır. Dokunan kumaşlar yıkanıp, kurumaya bırakılır. Daha sonra hava yastıkları silikonla kaplanır ve hava şişirme delikleri takılır. Daha sonra araçlara monte edilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir