HTC One M9 incelemesi

Mobil editor

HTC One M9 incelemesi

 

Çıkmadan önce One M9 modelinin sağlam bir model olacağı bekleniyordu. Genel testlere baktığımızda ise kullanıcıların bu telefondan bekledikleri pek çok özelliği barındırdığını görüyoruz. Tasarım yapısı ile One M8’in özelliklerini temel alan One M9, sahip olduğu yüksek performans, güçlü telefon tasarımı ve başarılı kamera seçeneklerini bir arada kullanıcılara sunabiliyor. Bunun yanında tasarım olarak daha farklı bulunabilir veya daha köklü değişiklikler de görebilirdik. Günümüzde sağlam bir amiral almak isteyen telefon kullanıcıları One M9’u yakından inceleyebilir.

HTC One M9 incelemesi

 

Telefonu Kimler Almalı

Özellik metalik tasarımı seven ve sağlam bir telefon almayı düşünenler One M9 cep telefonunu yakından inceleyebilirler.

 

Telefon Tasarımı

Akıllı cihazın tasarımı One M8’i tam olarak yansıtıyor. One M9’un sahip olduğu çift tonlu tasarımı bu farklılıkları ortadan kaldırmak için atılmış bir adım olarak bulunuyor. İnceleme gerçekleştirdiğimiz modelde gümüş ve altın rengi bir arada yer alıyor. Altın renkli cep telefonu tasarıma ince bir dokunuşta bulunulmuş. Bunun yanında diğer bir tasarım farkı da ise güç butonunda yer alıyor. Güç butonu akıllı cihazın sağ kenarına kaydırılmış. Ayrıca bu bölümde ses butonları ve microSD kart slotu da yer alıyor. Telefonun güç butonu ve ses butonlarının aynı büyüklükte olması kullanımı biraz zorlaştırıyor.

 

Ekran Özellikleri

 

Telefonun ekranı belki de One M8’e modeline göre en az gelişen farklardan bir tanesi olarak bulunuyor. Ekran ile beraber ekranın çevresine bakıldığı zaman elinizde One M8 tutuyor hissine kapılabilirsiniz. Üst ve alt taraflarda yer alan BoomSound hoparlör ile beraber ekranın alt kısmındaki siyah bantla kaydırılmış alanda konumlandırılan HTC logosu aynı yerinde duruyor. Akıllı cep telefonunun ekranı 5,0 inç boyutunda yer alıyor. Cep telefonu çözünürlük olarak ise Full HD desteği sunuyor. Piyasa üzerinde QHD modeller sayısını artmakta ve bu da beklentileri değiştirmektedir. Full HD, akıllı telefonlar üzerinde halen iyi görünen ve yeterli bir çözünürlük olarak bulunuyor. 441 ppi piksel yoğunluk kapasitesi ile beraber One M9’un ekranı da gayet iyi durumda bulunuyor.

 

BoomSound Daha Etkili

 

Telefonda yer alan BoomSound hoparlörler Dolby desteği ile beraber geliyor ve bu da onu multimedya konusunda daha güçlü hale getiriyor. Hoparlör konusunda kullanıcıları fazlasıyla memnun eden HTC firması yeni modelle ile beraber bu memnuniyeti arttıracak gibi görünüyor. Telefon kanal sesleri sunarak sinematik bir deneyim sunabiliyor. Cep telefonu bunun için 5.1 surround ses etkisi gerçekleştiren One M9, daha iyi bir ses kalitesi sağlıyor.

 

Batarya Özellikleri

 

One M8 modelinde yer alan batarya 2600 mAh’ken, One M9’da bu 2840 mAh kapasitesine yükseltilmiş. Bununla beraber Galaxy S6’nın batarya kapasitesi ise 2550 mAh seviyesinde yer alıyor. Bu koşullara bakıldığında One M9’un iyi bir pil ömrü sunabiliyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{editor}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir