İbrahim Aydın Kimdir ?

Kimdir ? anilbirgul

Doğumu

İbrahim Aydın 1948 yılında Antalya ilinin Manavgat ilçesinde doğmuştur.

 

Eğitim Hayatı

Üniversitede Karadeniz Teknik Üniversitesine giden Aydın Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümünden 1984 yılında mezun olmuştur.

 

Mesleki hayatı

Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde, 1986 yılında Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Akseki Orman İşletme Müdürlüğü’nde Mühendis olarak göreve başladı. Askerlik sonrası Manavgat, Alanya Orman İşletme Şefliliği görevlerinin ardından 1995-2003 yılları arasında Alanya Orman İşletme Müdür Yardımcılığı, Gazipaşa ve Gündoğmuş Orman İşletme Müdürü olarak çalıştı.

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Koruma ve Sivil kültür Şube Müdürlüğü Mühendisliği görevini yaptığı sırada Antalya Orman Bölge Müdür Yardımcılığına atandı. Bu görevini yürütürken Muğla Orman Bölge Müdürü olarak atanan İbrahim Aydın 2011 yılındada İzmir Orman Bölge Müdürlüğü görevine atandı.

Muğla ve İzmir Orman Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulunduğu süre içinde Orman teşkilatı bünyesinde çok sayıda yurt dışı görev ve incelemelerde bulunan Aydın Özellikle orman yangınlarıyla mücadele hususunda geliştirdiği ve uyguladığı çalışmalarla çok başarılı oldu.. Muğla’da üst üste 3 yıl ödüle layık görüldü. Muğla ve İzmir Valiliği tarafından başarılı çalışmalarından dolayı ödüllendirildi.

Antalya Orman Bölge Müdürlüğündegörev yaparken aynı anda Orman Mühendisleri Odası (TMMBOM) Batı Akdeniz Yönetim Kurulu üyeliğini yürüttü.

Görev yaptığı süre içerisinde sportif ve sosyal alanlardaki faaliyetleride yapmayı ihmal etmedi ve 2003 yılından itibaren 4 yıl Antalya Orman Spor Kulübü Başkanlığı görevi yaptı

Sosyal ve iş hayatıyla ilgili bir çok alanda ödülü vardır.

Kendisi ile ilgili çok sayıda TV ve Gazete haberleri yayımlanmış olup bunlara Google ve Youtube gibi WEB ortamlarından ulaşılabilir.

28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma partisinin Manavgat İlçesinin belediye Başkanı Aday Adayı oldu.

Muğla Orman Bölge Müdürüyken bu görevinden 10 Mart 2011 tarihinde ayrılıp, 11 Mart 2011 tarihinde Ak Parti Antalya İl Teşkilatına Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundu.

20 Mart 2011 tarihinde yapılan ve 74 tane aday adayının katıldığı Antalya Seçim Çevresi Milletvekili adayı teşkilat temayül yoklamasında ilk sırada yerini aldı.

  1. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde memleketi olan Antalya’dan Ak Parti Milletvekili Aday Adaylığı olmak için,İzmir Orman Bölge Müdürlüğü görevinden 10 Şubat 2015’te ayrıldı. Aday Adaylığı sürecinin ardından 7 Nisan 2015 tarihinde Yüksek Seçim Kurulundaki listede Ak Parti Antalya 6. Sıra Milletvekili Adayı olarak yer aldı.

İbrahim Aydın Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir