İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Nasıl Yapılır ? editor

Ne kadar aralarına sonra katılsa da diğer Sosyal medya siteleri kadar popülariteye erişen Instagram kullanıcı sayısını gün geçtikçe artırıyor. Instagram kullanıcıları ise bazı sebeplerden ötürü hesaplarını dondurmak veya kapatmak isteyebiliyorlar. Bu yüzden İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur? En çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Hem bilgisayar hem de telefon platformunda yapılabilen dondurma işlemi Temmuz 2015 yılında gelmiş bulunuyor

Hesap dondurma nedir?

Bir hesabı örnekteki sosyal medya hesabını daha sonra kullanmak üzere kapatmak olarak tanımlanabilir. Hem telefondan hem de bilgisayardan yapılan bu işlemler aynıdır. Yalnız telefonların uygulamalarında olmayan telefon tarayıcısından yapılabilen hesap dondurma sırasında fotoğraf kaybedilmemesi gerekirken bazı fotoğraflar kaybedilebiliyor.

instagram-hesabi-nasil-dondurulur

İnstagram hesap dondurma işlemi nasıl yapılır? Dondurulan hesap nasıl açılır?

İlk önce arama motoruna instagram yazılarak resmi sitesine girilmesi gerekiyor. Giriş yapıyoruz İnstagram kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapılıyor. Ardından sitenizin ana sayfasına ulaşıyorsunuz. Sayfanın en Sağ en üst kısmında bulunan avatar ikonuna tıklanıyor ve profile erişiliyor. Burada fotoğraf yedeklemesi öneriliyor. Profil fotoğrafı yanında bulunan profili düzenle ikonuna tıklanıyor. Sol panelde sekmeler açılıyor. Bu aşamada en üstte kalan profili düzenle sekmesinde kalması gerekiyor sayfanın en sağ en alt kısmında hesabımı geçici olarak kapat seçeneği mevcut bu kısma tıkladığınız zaman sizi başka bir sayfaya yönlendiriyor. Hesabını kapatma nedeni soruyor ardından şifrenizi güvenlik için tekrar talep ediyor. Hesabımı geçici kapat butonuna tıklanır ise onay butonu çıkıyor onay verildiği takdirde hesap geçici olarak kapatılıyor ve 24 saat süresince tekrar açılmıyor tekrar açmak için kendi kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmanız yeterli olacağı gözlemlenmiştir.

İnstagram dondurma işleminden sonra fotoğraflarım kayboldu ne yapmalıyım?

Teknik bir hatadan meydana geldiği belirtiliyor. Ve zaman içinde fotoğrafların instagram tarafından geri yüklendiği kullanıcılarca belirtilmiş bulunuyor. Bu zaman süreci ise 1 veya 2 hafta olarak ölçülmüştür.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{editor}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir