Instagram’da Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır?

Nasıl Yapılır ? Anıl Birgül

Instagram sosyal medya uygulaması, Facebook ile beraber çalışmaya başlamış bir uygulamadır. Görsel olarak son derece kaliteli olması nedeniyle, müşteri potansiyeli her geçen gün daha da genişler. Instagram tarafından yapılan yorumlarda, kullanıcı sayısının 500 milyon civarına ulaştığı belirtildi. Günlük olarak kullanıcı sayısının da 300 milyon olması nedeniyle, yapılan paylaşım sayısının da 80 milyon olduğu belirtildi. Bu denli yüksek bir potansiyelin uygulamayı kullanması, Instagram uygulamasının en popüler sosyal medya uygulamaları arasına girmeyi sağlar. Bu kullanımdan son derece memnun olan bir kitle olmasının haricinde, şikayetlerin de bulunduğu açıkça ortadadır. Uygulama şu an, sadece akıllı telefonlarda kullanılır. Akıllı telefonlardan paylaşım göndermek ve yorum yapmak gibi özellikler mevcuttur.

Akıllı Telefonların Instagram Özellikleri

Instagram’ın web uygulamasına bakıldığında; akıllı telefonlar için yapılmış olan güncellemelerin, web sitesinde olmadığını görürüz. Böyle bir husustan, kullanıcılar hiç memnun değillerdir. Paylaşımların otomatik bir düzende olmayışı ya da telefonda bulunmayan fotoğrafların paylaşılamaması gibi durumlar, üyeler tarafından olumsuz olarak karşılanır. Instagram vasıtasıyla; gönderi zamanlama niteliğini kullanarak, belirtilen zamanlarda gönderinin paylaşılmasını mümkün değildir. Paylaşım zamanlamasının yer almaması, Instagram’ın kullanıcılarının en fazla rahatsız olduğu hususlardan biridir. Instagram üzerinden yapılmasa dahi; yardımcı olan bazı programlarla, Instagram gönderi zamanlama işlemi çözümlenir.

Gönderi Zamanlama Uygulamasına Genel Bakış

Gönderi zamanla uygulamasını çalıştırmak için; ilk evvela yapılması gereken, Buffer uygulamasının sayfasına giriş sağlamaktır. Sayfaya giriş sağlayan kullanıcılar, üye olmalıdırlar. Üyelik işlemleri sağlandıktan sonra, Buffer ile Instagram hesap bağlantısı yapılır. Instagram hesabından Buffer uygulaması yapıldıktan sonra da; resmi uygulama mağazası vasıtasıyla, uygulama indirilir. İndirilen uygulama açıldıktan sonra; sağ alt kısımda yer alan kalem işareti, mutlaka tıklanmalıdır. Daha sonrasında, gönderilmek istenen fotoğraf seçilebilir. Herhangi bir not düşülmek istenirse de, not yazılabilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Anıl Birgül {Anıl Birgül}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir