İnternet Ağının Kopmasının Nedenleri

Internet Anıl Birgül

İnternet hayatımızın en önemli parçasıdır. Günlük hayatta birçok işimizde interneti kullanırız. Ayrıca sosyal medyalar kişilerin vazgeçilmezleri arasında bulunur. İnternet üzerinden çeşitli bilgilere sahip olabiliriz. İlgilendiğimiz alanlarda pek çok şeyi halletmemiz mümkün olur. Böyle olunca intenet kesilmesi işlerimizin birçoğunun kalmasına sebep oluyor. İnternet ağının kopmasının nedenleri arasında birçok faktör bulunabilir. Bu faktörlerden birisi kablonun kopması ya da modemden kaynaklanan başka bir sebep olabilir.

Modem İnternet Kesintisi

Modem evlerimizde ya da iş yerlerinde bulunan internete girmemize yarayan bir cihazdır. Bu cihaz masaüstü bilgisayara takıldığı gibi dizüstü bilgisayara wifi ağıyla da bağlanmamızı sağlar. Ayrıca modem üzerinden akıllı telefonlardan da ağa ulaşabilir, doya doya internete girebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda internet ağı kopar. Bunun sebebi internet faturasının ödenmemesi ve ödeme tarihinin geçmesi de olabilir. Bunun yanında ağ sorunlarına sıkça rastlanabilir. Genel olarak yaşanan ağ sıkınıtısı internet ağının kopmasına sebep olabilir.

Elektrik Kesintisi İnternet Ağının Kopmasına Sebep Olabilir

İntenet gün içinde kullandığımız hatta bazılarımızın tüm zamanını onunla harcadığı teknolojik bir gelişme. İnternet kesintisi sırasında birçoğumuz ne yapacağımızı şaşırırız. Çünkü bir saniye bile internetsiz kalmaya günümüzde kimse dayanamıyor. Sosyal medyadan saniyeler içinde birçok şey kaçırabilirsiniz. Çoğu zaman internet ağının gitmesi elektrik kesintisi olabilir. Elektrik kesildiğinde modem de çalışmaz. Modem çalışmazsa internetin kesilmesine sebep olur. Ayırca diğer kablosuz bağlantı ağları internet ağının kesilmesine yol açabilir.

Yoğun Kullanılan İnternet Ağları

Yoğun olarak kullanılan ağlar sizin ağınızın yavaşlamasına hatta kesilmesine yol açar. Ayrıca bilgisayarda bağlantı sorunu yaşıyorsanız.modemin bilgisayara uzaklığı iyi ayarlanmamış olabilir. Çünkü modemle internete bağlanacağınız cihazın uzaklığı belli bir ölçüde olmalıdır. İnternet ağı kesinti sorunu varsa öncelikle bunlar kontrol edilmelidir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Anıl Birgül {Anıl Birgül}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir