İnternet Hızlandırma Nasıl Yapılır?

Internet editor

İnternet hızı, bilgisayar kullanıcıları için oldukça büyük önem taşıyan konulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir sayfaya girerken o sitenin dakikalarca açılmaması insanları çıldırtmaktadır. İnternet hızı ne kadar iyi olursa yapılan işlemlerde o kadar kolaylaşacaktır. Eğer siz de internetinizin yavaş olduğunu düşünüyor ve artık bu durumla baş edemiyorsanız ilk olarak internet hızınızı ölçebilirsiniz. İnternet hızınızı ölçmeniz için hizmet vermekte olan birçok internet sitesi bulunmaktadır. Eğer bu siteleri tercih etmezseniz internet kullandığınız kurumun sunduğu hizmetlere de göz atabilir ve kullanabilirsiniz.

İnternet hızınız sitelere göre farklılık gösterebilecektir. Bu sebeple tek bir test ile karar vermemeniz sizin için çok daha iyi bir yaklaşım olacaktır. Hızınızı ölçtükten sonra aldığınız internet ile elde ettiğiniz sonucu karşılaştırın. Eğer arada ciddi bir fark görünüyorsa ciddi problemler olabileceğini kesinlikle unutmayın. Aldığınız internet hızı ile testte çıkan sonuç çok farklı ise donanımsal bir sorun da olabilir. Daha sonra modeminize bir reset atın, atacağınız reset internetinizin hızlanmasına yardımcı olabilecektir. Reset atmak modemin yenilenmesine ve çerezleri silmesine sebep olacak böylelikle hızınız da artacaktır. Buna rağmen sorununuz çözülmüyorsa en son çare müşteri temsilcisini aramak olacaktır. Temsilciyi arayarak derdinizi anlatabilir ve bir çözüm bulunmasını isteyebilirsiniz.

Çalışmış olduğunuz kurum internet hızınızı düzeltmek için size gerekli desteği sağlayacak ve internet sorununuzu kolay bir şekilde çözüme kavuşturacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{editor}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir