İnternetten Araç Satmanın Püf Noktaları

Internet anilbirgul

Son yıllarda aracını satmak isteyenlerin büyük bir kısmı internet üzerinden aracını satışa çıkarmaktadır. Ancak farkında olarak veya olmayarak gerçekleştirdiği bazı önemli hatalar sebebiyle internet üzerinden satmak istediği aracı zamanında veya satamama durumu ile karşı karşıya gelebilmektedirler.

 

Aracınızı İnternette Daha Kolay Satabilmeniz İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Aracınız Hakkında Mutlaka Doğru Bilgiler Yazın

İnternette aracınızı satabilmeniz açısından aracınız hakkında doğru bilgiler yazmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede müşterilerinizin size güven duymasını sağlayabilir ve hatta aracınızda bulunan ufak tefek sorunların müşteriler tarafından görmezden gelmesi de söz konusu olabilir.

Aracınızın Resmini Kaliteli Cihazlardan Çekin

Satmak istediğiniz aracınızın marka ve modeli ne olursa olsun, internet üzerinden kısa sürede müşteri bulabilmek açısından aracınızın resmini kalitesiz cep telefonundan veya fotoğraf makinasından değil, kaliteli cihazlardan çekmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede aracınızın net olarak görülmesini sağlayabilirsiniz.

Satış Başlığınızı Ciddiyetle Oluşturun

Satış başlığınızı ciddiyetle oluşturmanızı tavsiye ederiz. Örneğin, satmak istediğiniz aracınız hakkında yolların kralı, İstanbul’un bir numarası, yolların hakimi gibi argo sloganlar kullanmanız, müşterilerinizin sizi pek ciddiye almamasını ve doğal olarak da size güven duymamasına yol açacaktır.

Aracınız Hakkında Özet Bilgiler Sunun

İnternet üzerinden satmak istediğiniz aracınız hakkında çok fazla detaylı bilgiler sunmanıza gerek yoktur. Örneğin, şu günde aracıma şu kadar masraf yaptım, aracın şu kısmında yer alan farlarını yeniledim, gibi ayrıntılar hakkında bilgiler sunmanız aracınıza müşterilerin azalmasından başka birşeye yaramayacaktır.

Aracınızda Bulunan Gereksiz Modifiyelerden Kurtulun

Aracınızın gereğinden fazlaca süslü ve gösterişli olması, müşterilerinizin aracınıza ilgisiz kalmasına yol açacaktır. Bu bakımdan daha resmi olmak bakımından aracınızdaki gereksiz modifiyelerden kurtulmanızı öneririz.

Satış Başlığınızda İlk Olarak, Aracınızın Markasını, Modelini Ve Kilometre Özelliğini Yazın

İnternette aracını satışa sunan birçok araç sahipleri satış başlığında genellikle araçları hakkında abartılı bilgiler sunabiliyor. Bu da ilgili aracın daha geç zamanlı olarak satılmasına neden olabiliyor. Bu bakımdan müşterilerinizin aracınıza ilgi göstermesini isterseniz, aracınızın satış başlığında öncelikle markasını, modelini ve kilometre özelliği hakkında bilgiler sunmalısınız.

Kışlık Lastiklerinizi Gizlemeyin

Satışını yapmak istediğiniz aracınıza ait kışlık lastikleri saklamanız gereksizdir. Dolaysıyla aracınızı sattığınız kışlık lastikleri ile birlikte satmanız bir sonraki internet araç alışında müşterilerinizin de size aynı muamelede bulunmasını sağlayabilirsiniz.

Dürüst Olun

Satmak istediğiniz araç hakkında gerçek bilgiler sunun. Dolaysıyla aracınızda herhangi bir kusur varsa o kusuru gizlemeyin, bu sayede müşterilerinize güven verebilir ve müşterilerinizin aracınızda görmüş olduğu bazı olumsuzlukları size güven duyması ve sizi sevmesinden dolayı görmezden gelebilir.

Resimsiz İlan Yayınlamayın

İnternetten aracınızı satmak isterseniz aracınızı kesinlikle resimsiz olarak yayınlamayın. Doğal olarak aracınızı görmek isteyen müşterileriniz ilk olarak aracınızın resmine bakabiliyor.Bu ayrıntıya da özen göstermenizi tavsiye ederiz. Ayrıca resimsiz araçların güncel ilanlarda yer alabilmesi oldukça güçtür.

İndirim Yapın

Aracınızın marka ve modeli ne olursa olsun, satışa çıkarırken mutlak olarak küçük çaplı bir indirim yapın. Unutmayın ki internette aracınızı kolay satabilmeniz için önemli ipuçları konusunda toplum olarak pazarlık sünnettir, ilkesini de benimseyerek pazarlık yapmaktan oldukça hoşlanıyoruz.

Aracınızda Bakım Yaptıysanız İlanda Bilgi Verin

Aracınız hakkında en küçük çaplı da olsa bir bakım yaptıysanız bu konu hakkında ilanda bilgiler vermenizi tavsiye ederiz. Bu sayede müşterilerin de size karşı güven duymasını sağlayabilir ve hatta müşterilerinizin tercihi doğrultusunda aracınızı harika bir fiyatla satabillirsiniz. Unutmayın, toplum olarak öncelikle dürüst insanlara itibar ediyoruz ve sezgileri oldukça gelişmiş olan bir topluma sahibiz. Bu bakımdan müşterilerinizin aracınızdan çok sizin söz ve hareketlerinizi dikkate alacağını bilmenizi isteriz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir