iPhone Hoparlöründen Çıkan Ses Nasıl Arttırılır?

Mobil editor

iPhone cihazınızla müzik dinlemek ya da video izlemek istiyorsanız ancak bunu kulaklık yerine hoparlörden gerçekleştirmek istiyorsanız ve sesin yeterli olmadığını düşünüyorsanız artık üzülmenize gerek yok. Yapacağınız birkaç işlem sayesinde hoparlörünüzden gelen sesin seviyesini artırabilir ve rahat bir şekilde işinizi halledebilirsiniz. Hoparlörden çıkan sesin belli bir seviyesi var, bu iş nasıl olacak diye düşünüyorsanız hemen bu düşüncenizi bir kenara bırakmalı ve yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Bütün bu işlemler için tek yapmanız gereken şey ayarlar bölümüne gelmek ve bir iki işlem yapmak olacaktır. Yapacağınız ayarların illegal işler içermeyeceğini kesinlikle belirtmemiz gerekmektedir. Yani yapacak olduğunuz değişiklikler sadece size izin verilen sınırlar içinde olacaktır. Cihazınızın hoparlöründen çıkan sesin seviyesini en üst seviyeye çıkarmak için ilk olarak “ayarlar” bölümüne girin. Daha sonra ise burada yer alan müzik bölümünü bulmanız ve oradaki çalma sekmesinden “EQ” ayarlarına giriş yapmanız gerekli olacaktır. Bu ayarlara giriş yaptıktan sonra ise karşınıza ilk olarak ses profilleri çıkacak. Burada yer alan seçenekler arasından geç vakit seçeneğini tercih etmeniz gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra ayarlar bölümünden çıkabilir ve bir müzik açarak ses kalitesini değerlendirebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz bu işlem iPhone cihazınızın hoparlöründen çıkan sesin artmasını sağlayacaktır; ancak bu işlemin bütün müziklerde aynı sonucu vermeyeceğini söylememiz gerekmektedir. Dinlediğiniz müzikten aldığınız kaliteye göre ayarlarda değişiklik yapabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{editor}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir