iPhone Şarj Olmama Sorunu

Mobil editor

iPhone cihazınızda şarj olmama sorunu ile karşı karşıya kaldıysanız bazı ipuçlarını takip ederek sorununuza kolay bir şekilde çözüm bulabilirsiniz. Eğer cihazınız şarj olmuyorsa ilk olarak cihazınızı kapatıp yeniden açmayı deneyebilirsiniz. Böylelikle telefonunuz yeniden başlayarak şarj alabilir. Bunun dışında şarjınızın kaynağı da oldukça büyük önem taşımaktadır. iPhone cihazı güç isteyen bir telefon olduğu için bütün usb bağlantıları cihazı şarj etmeyebilir. Bu sebeple usb kaynağına dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer cihazınızı şarj edecekseniz doğrudan bilgisayarın usb bağlantısına bağlamalısınız. Böylelikle cihaz güç alacak ve şarj olmaya başlayacaktır.

Eğer telefonunuza bilgisayara bağladıysanız usb kablosunda bir sorun olma ihtimalini de göz önünde bulundurmalısınız. Yani yeterli güç almasına rağmen kablonuz bozuk olduğu içinde şarjınız dolmuyor olabilir. Böyle bir durumu da göz önünde bulundurarak başka kabloları denemelisiniz. Eğer kablonuz da bir sorun olmadığını düşünüyorsanız bilgisayar girişinde de bir hata olabilir. Bu sebeple başka bilgisayarda başka kablo ile bir deneme işlemi yapmalısınız. Telefonunuzu adaptör aracılığıyla prize takarak şarj ediyorsanız sorunun adaptörden kaynaklı olduğunu da düşünmelisiniz. Adaptörü değiştirerek yeniden deneyerek sorunu öğrenebilirsiniz.

Bütün yaptığınız işlemlere rağmen şarj olma sorununu çözemiyorsanız ve cihazınız garanti kapsamına giriyorsa garantiye göndererek destek alabilirsiniz. Bu sayede cihazınızın sorununun ne olduğunu kolay bir şekilde öğrenebilir ve tamir ettirebilirsiniz. Cihazınızı aldıktan sonra ise kontrol etmeyi kesinlikle unutmamalısınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{editor}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir