İPhone Telefonlarda Bildirim Ayarı Nasıl Yapılır?

Teknoloji Anıl Birgül

Telefon bildirimleri günlük rutin işlerin hatırlatıcısı ve telefon içerisinde yer alan uygulamalara dair her şeyin anlık olarak alınabilmesi açısından önemlidir. Teknoloji gelişimi ile birlikte kişilerin hayatına hızlı bir şekilde giriş yapan Apple markası ürettiği cihazlarda yer alan bildirim panelleri ile birlikte kullanıcılara özelleştirme imkanı da sunar. iPhone cihazlarına bildirim ayarların yapılması ise istenen uygulamadan bildirim almama, bildirim panelini temizleme gibi pek çok etmene bağlı olarak yapılabilir.

iPhone Bildirimlerine Erişim Sağlama

IOS 11 ile birlikte kullanıcılar bütün bildirimlerini kilit ekranı içerisinde görebilmektedir. Bildirimler ile etkileşime geçebilmek adına ekranın üst kısmından aşağı doğru kaydırma işlemi yapılması gerekir. Bildirimlere yanıtlama yapmak ya da detaylı bilgi görebilmek için bildirimi sola doğru kaydırılması ve “Görüntüle” butonuna tıklanması gerekir. Bildirim gönderilmiş olan uygulamayı açmak için ise bildirim sağa kaydırılmalıdır. Gelen bildirimleri kilit ekranından silmek için çarpı işaretine basılmalıdır.

iPhone Bildirim Ayarlarını Değiştirme

iPhone cihazı kullanan kişiler için gelen bildirimlere stil düzenleyerek kişiselleştirme uygulanabilir. Ayarlar kısmından Bildirimler alanına giriş yapıldığında seçilebilecek olan uyarı işlemleri arasında; bildirimlere izin verme, kilit ekranında gösterilecek bildirimleri seçme, bildirime özel ses ayarlama, tarihçe kısmında gösterme, ön izlemeleri gösterme ve başlıklar bölümleri bulunur. Bu alanlardan kullanıcı bildirim ayarlarını yaparak cihazını dilediği şekilde özelleştirebilir.

iPhone Uygulama Bildirimleri

Cihazlarda kimi zaman belirli uygulamaların bildirimleri alınmaz. iPhone için de bu durum geçerli olmakla birlikte uygulamadan bildirim alınmıyor ise, hücresel ağa ya da Wi-Fi ağına bağlanılması gerekir. Uygulamanın bildirimleri destekliyor oluşu bu durumda oldukça önemlidir. Ağa bağlanıldıktan sonra Ayarlar kısmından bildirimler paneline ulaşılır. Uygulamanın Başlık bildirimleri kapalı ise bu bildirim butonu açılır. Kimi zaman uygulamaların bildirimlerinin alınmaması kullanıcının Apple kimliği ile giriş yapmamasından kaynaklı olabilir. Bu nedenle bu etmene de dikkat edilmesi gerekir. Rahatsız etme ayarlarının açık olması da bildirimlerin gelmesini engellediğinden bu özelliğin kapatılması gerekir. Yakın zamanda cihaz fabrika uygulamalarına döndürülmüş ise bildirim alma paneli otomatik olarak kapatılmış olabilir. Bu alana giriş yapılarak uygulamanın bildirim ayarlarının yeniden düzenlenmesi gerekir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Anıl Birgül {Anıl Birgül}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir