iPhone VPN ile Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir

Nasıl Yapılır ? Anıl Birgül

Apple’nin iPhone telefonları ile VPN kullanarak internette güvenli şekilde yasaklı internet sitelerine girebilir, internete bulunduğunuz ülke erişmek istediğiniz siteyi yasaklıyor ise başka bir ülke üzerinden siteye giriyormuş gibi görünerek istediğiniz yasaklı siteye erişim sağlanılabilir.

VPN uygulamaları genel olarak internette girişi yasak olan ve o ülke için erişime kapatılmış olan sitelere başka bir ülke üzerinden bağlanıyormuş gibi göstererek istenilen yasaklı siteye erişim olanağı sunan aracı uygulamalardır. VPN uygulamaları gerek kullanılan mobil cihaza kurulumu gerekse kullanım ve arayüz seçenekleri olarak oldukça basittir. VPN uygulamalarının kullandıkları bağlantılar şifreleme sistemi ile korunarak güvenli bir bağlantı sunar. Çeşitli firmaların ürettiği VPN uygulamaları ücretsiz lokasyon ve belirli bir kota seçeneğinde ücretsiz kullanım imkanı sunmaktadır.

İphone İçin Kullanılabilecek VPN Uygulama Seçenekleri Nelerdir?

Apple iphone’nin uygulama mağazası olan App Store üzerinde kullanıcılar tarafından kullanılan ve memnun kalıp beğenilen birçok farklı VPN uygulaması mevcut. Bu beğenilmiş ve popüler olan VPN uygulamaları içerisinde fazla reklam içermeyen ve belirli koşullarda ücretsiz bir kullanım imkanı tanıyan uygulamalar bulmak hiç zor değil.

İphone İçin Kullanılabilecek Güvenli Bazı VPN Uygulamaları Nelerdir?

Hotspot Shield: VPN uygulamaları içerisinde en çok talep gören güvenli ve bir okadarda hızlı, güvenlikten taviz vermeyen bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

VPN Master Free: App Store içerisinde VPN uygulamaları kategorisinde oldukça basit bir kullanım sunan arayüzü ve güvenli bağlantı seçeneği ile milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Uygulamanın en iyi yanı ücretsiz olarak yedi ülke lokasyonu sunabilmesi.

TunnelBear: oldukça basit kullanımı olan uygulama aylık 500 mb data erişimi sunması ile oldukça popülerdir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Anıl Birgül {Anıl Birgül}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir