İphone’da Müzikleri Zil Sesi Yapmak Mümkün müdür?

Mobil Anıl Birgül

Her telefonda zil sesi kategorisinde yer alan pek çok parça, müzik bulunur. Ancak telefon kullanıcıları bazı durumlarda, kendi seçtiği bir parça ya da müziği zil sesi olarak atamak isteyebilir. iTunes 12 sürümü ile birlikte Apple, zil sesleri için mağaza yönlendirmesini görüyoruz. Ve bu durum da iTunes üzerinden şarkıları zil sesi yapma imkanını daha çok kısıtlıyor. Peki, iphone’da müzikleri zil sesi yapmak mümkün müdür? İşte bu sorunun yanıtı için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

İphone İle Diğer Telefonlardan Bu Açıdan Farkı Ne?

Android işletim sistemine sahip cep telefonlarda istenilen bir müziği zil sesi yapma fırsatı varken, iPhone’da yalnızca iTunes’dan satın alınan müzikleri zil sesi olarak atama imkanı bulunuyor. Ancak bazı yöntemler kullanılarak Apple’ın koyduğu bu kuralı basit bir yoldan geçmemiz son derece mümkün.

İzlenecek Yöntemler Nelerdir?

Sırayla anlatmak gerekirse; iTunes‘tan müziği bulup ve üzerine sağ tıklayarak, bilgi ver seçeneğine basın. Bilgi ver kısmına basıldığında karşımıza çıkan ekrandan, seçeneklere tıklıyoruz ve başlama ile durdurma sürelerini seçiyoruz. Müziğin hangi 40 saniyelik kısmını kullanmak istiyorsanız, bu iki alana o aralığı yazmalısınız. Daha sonra aynı müziğe yeniden sağ tıkladığımızda, AAC oluştura tıklıyoruz ve 40 saniyelik olan yeni parça aşağıda yer almış oluyor. Ardından da Windows Gezgini ya da Finder kısmında göstererek, dosya formatında değişiklik yapıyoruz. M4R dosya şekline dönüştürdüğümüz 40 saniyelik olan parçayı, iTunes üzerinden iPhone’a zil sesi olarak gönderiyoruz ve işlemimiz bitmiş oluyor. Bu şekilde dilediğiniz parçaları, çok pratik bir bir şekilde iPhone‘da zil sesi olarak kullanabilirsiniz. Böylece hem telefonunuzu kişiselleştirmiş olup hem de acaba çalan benim telefonum mu düşüncesinden de kurtulmuş olacaksınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Anıl Birgül {Anıl Birgül}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir