Kahraman Uzaylılar (2013) Film Eleştirisi

Sinema anilbirgul

Escape From Planet Earth (2013) komedi dolu, aksiyon yüklü harika bir animasyon filmdir. 12 Temmuz 2013 tarihinde gösterime giren beklenen Animasyon filmin son zamanların en iddialı Animasyon filmlerinden olması beklenmektedir. Animasyon filmin yönetmeni Cal Brunker’dir. Filmin başrollerinde Sarah Jessica Parker, Jessica Alba, Brendan Fraser, Craig Robinson, Jane Lynch oynamaktadır. Animasyon filmin konusu biraz karışık gibi görünse de basitçe filmin konusu şöyledir;

Uzayın derinliklerinde Baab adlı bir gezegen bulunmaktadır. Bu gezegende Ulusal bir kahraman olan ve herkesin kendisine saygı duyduğu kahraman Astronot Scorch Supernova (Brendan Fraser)’dir. Bir gün BASA şefi olan Lena (Jessica Alba) yardım sinyalleri almaya başlar. Bu sinyaller kendilerine oldukça uzak bir gezegen olan içinde değişik canlıların yaşadığı dünya adlı gezegenden gelmektedir. Dünya gezegeninde bulunan hükümet bölge 51 adında kurduğu üsse uzayın ayaktakımı denilebilecek uzaylılarını yakalayıp onları hapsetmiştir. Burada hapis olan uzaylılar BASA’ya sinyal gödererek yardım istemişlerdir.

Bu uzaylıları kurtarma görevi ise Astronot Scorch Supernova (Brendan Fraser)’e verilmek istenmektedir lakin BASA’da görev kontrol dairesi başkanı olan abisi Gray (Rob Corddry) bu görevin Scorch’e verilmesine karşı çıkmaktadır. Abisinin bütün itirazlarına karşı Scorch görevi kabullenir ve yola çıkar. Ancak beklenmedik bir gelişme gerçekleşir ve Scorch, Şeytani Shanker (James Gandolfini) tarafından hazırlanan bir tuzakla ele geçirilir. Bundan sonra hem kardeşini hem de gezegenini kurtarmak için Gray yola çıkar ve kendisini bu maceranın içine atar. Oldukça komik ve mükemmel sahnelerin yer aldığı Animasyon filmi bir solukta izleyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir