Kartepe Giriş Ücreti 2019

Seyahat - Gezi anilbirgul

Kartepe giriş ücreti 2019 yılında, ülkemizde oluşan enflasyon nedeniyle zamlandı. İsterseniz dolar diyin, isterseniz her sene olduğu gibi artış gösterdi olarak yorumlayın ancak tek bir gerçek var ki oda yeni fiyatların yine ateş pahası olduğu yönündedir.

Marmara bölgesinin ve ülkemizin en yoğun nüfuslu ili durumunda olan İstanbul’dan haftasonu kaçamakları yapmak isteyen kişilerin sayısı bir hayli fazla. Beton yığınları arasında geçen yaşantılarından biraz uzaklaşmak ve kendilerini doğayla iç içe bulunan konumlarda huzur buldurmak isteyenlerin, kışın seçimleri Kartepe’den yana oluyor. Kocaeli’nin Kartepe ilçesinin yüksek kesimlerinde bulunan kartepe kayak merkezi genellikle haftasonları ziyaretçi akınına uğramaktadır. Eğer haftasonu için gezi yapmayı düşünüyorsanız erken saatlerde yola koyulmanızı tavsiye ederiz. Aksi taktirde yer bulamamanız ve trafiğe takılmanız kaçınılmaz bir durum olacaktır.

Kartepe giriş ücreti bilgilerini paylaşmadan önce nasıl gidileceği hakkında fikir vermek istiyoruz.

Kartepe’ye Nasıl Gidilir?

Kartepe’ye gitmek için Ankara veya İstanbul yönünden gelirken “Doğu Gişeler”den çıkış yapmanız gerekiyor. Ardından Maşukiye yönüne doğru ilerledikten sonra Kartepe kayak merkezi tabelasıı takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz. Maşukiye’den sonra sürekli olarak tırmanacak ve tek yönlü virajlı yollardan geçerek zirveye ulaşacaksınız. Maşukiye – Kartepe arası, eğer yol açıksa, yaklaşık 20 dakika sürmektedir.

Kartepe Giriş Ücreti 2019 Yılında Zamlandı!

Geçtiğimiz yıllara ait ücretleri buradaki makalemizde paylaşmıştık. Kartepe’de gezinti yapabilmek için öncelikli olarak aracınızı park etmeniz gerekiyor. Otopark problemi geç kaldıysanız büyük problem haline gelecektir. Bu yüzden erken gelin. Otelin içerisine giriş yapmadan dış kısımda bulunan otoparka aracınızı park etmek istiyorsanız 20 Türk Lirası günlük bedeli ödedikten sonra gezintiye başlayabilirsiniz.

Kartepe kayak merkezine giriş ücretsizdir. Ancak kayak yapmak istiyorsanız ekstra para ödemeniz gerekmektedir. Sadece gezinti amacıyla dış mekanda bulunan kafeler ve otelin imkanlarından yediklerinizi ödeyerek yararlanabilirsiniz.

Skipass ve teleferik turları için ödemeniz gereken kartepe giriş ücreti 2019 yılı için aşağıdaki gibi oluşmuştur.

Kısa Tur 20 TL
Uzun Tur 50 TL
Yarım Gün 80 TL
Tam Gün 120 TL

Kartepe giriş ücreti 2019 yılında nedenmi bu kadar pahalı?

  • Yukarıdaki sorunun cevabı oldukça basit. Bölgenin tek hakimi olan Green Park Otel, tüm pistlerin işletmesinide yapmaktadır ve uzun yıllar boyunca bölgeye başka otel yapılamaması karşılığında sözleşmesi bulunmaktadır. Egemen olduğu için kartepe giriş ücreti fiyatlarını istediği şekilde yönlendirmektedir. Onların belirlediği ücretleri ödemekten başka şansınız yoktur.
Ufak Tavsiyeler

Kış sporları ve gezileri, yaz tatillerinden daha pahalı hale gelmektedir. Çünkü kıyafet olarak ayrı yatırımlar yapmanız gerekiyor. Bunları iyice planladıktan sonra geziye başlamanızı tavsiye ediyoruz.

Kartepe giriş ücreti oldukça yüksek geldiyse daha geniş kapsamlı olan Uludağ’a gidebilirsiniz. Ancak mesafe olarak İstanbul’dan çok daha uzaktır. Eğer konaklama gibi bir planınız varsa hiç düşünmeden Uludağ seçeneğini değerlendirin. Çünkü kışın eğlenceli gece kulüpleri ve gündüzleri fazla pist sayısı sizleri daha memnun edecektir.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir