Kartepe Kayak Merkezi

Seyahat - Gezi anilbirgul

kartepe board

Türkiye’nin en yeni kayak merkezlerinden olan Kartepe Kayak Merkezi Sapanca gölünün manzarası, doğal güzelliği ve ormanları ile dikkatleri üzerine çekiyor ve yıl içinde on binlerce turisti ağırlıyor. İstanbul’a 1 saatlik mesafede yer alan Kartepe son derece kolay bir ulaşım imkanı sunuyor. Kış aylarında özenli ve titiz çalışmalar sayesinde 20 dakikada zirveye ulaşılıyor ve hiçbir şekilde yollarda kayma veya kalma sorunları yaşanmıyor. Bu konuda İzmit Belediyesi oldukça iyi çalışıyor.

Gelişmiş bir kayak tesisine sahip olan Kartepe Kayak Merkezi içerisinde birbirinden farklı zorluklarda parkurlar bulunmaktadır. Her türlü kayak severe hitap eden merkezde kolay, orta dereceli ve zorlayıcı parkurlar bulunmaktadır. Bu kadar fazla çeşitliliği tek tesiste sunan ender merkezlerdendir. Gelişmiş ve modern bir tesis sitemi kurulan Kartepe Kayak Merkezi’nde kışın en güzel halini yaşayacak ve kayak yaparak kendinizi arınmış hissedeceksiniz.

Kayak Merkezi yolu üzerinde bulunan ve muhteşem doğa manzarasına sahip olan bir çok tesiste yeme – içme ihtiyaçlarınızı giderebilir ve keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz. Özellikle sucuk – ekmek bölgenin en meşhur yiyecekleri arasında yer almaktadır.

kartepe pistleri

İstanbul’un Stresinden Uzak

Yoğun ve temposu yüksek kış aylarında şehrin sıkıcılığından ve bunaltıcılığından kaçmak isteyenler için en yakın adres olan Kartepe ulaşımı kolay olmasının yanında diğer kayak merkezlerine göre daha uygun fiyatları da misafirlerine sunmaktadır. Her bütçeye uygun şekilde düzenlenen konaklama fiyatları sayesinde hafta sonlarını ailenizle ve sevdiklerinizle en rahat şekilde geçirebilirsiniz.

Kartepe Kayak Merkezi tesisler içerisinde ihtiyacınız olan tüm ekipmanları rahatlıkla bulabilirsiniz. Kayak takımları, snowboard ve kızak gibi birçok farklı kayak malzemesini bulabilir ve kaymayı bilmeyenler için saatlik eğitimlerden de yararlanabilirsiniz. Herkese hitap eden ve her zaman için de en iyi şekilde hizmet sunacak olan Kartepe Kayak Merkezi hafta sonlarınızı rahatlamış ve dingin bir şekilde geçirmenizi sağlayacaktır.

kartepe

Tatil denilince insanların aklına direkt olarak yaz tatilleri gelmektedir. Oysaki kış tatilleri de son derece gereklidir ve her zaman için de tercih edilmelidir. Özellikle de çocuklu ailelerin yarı yıl karne tatillerinde tercih ettiği Kartepe Kayak Merkezi yeni döneme çocukların daha dinamik şekilde hazırlanmasını sağlayacağı gibi aynı zamanda sizlerin de işlerinize olan konsantrasyonunu arttıracak. Hem uygun fiyatlı hem de profesyonel kayak pistleri, harika hizmet almak istiyorsanız sizin de terciniz Kartepe Kayak Merkezi olmalıdır.

Kartepe Pistleri

 

Kartepe pistleri Uludağ ve diğer kayak merkezlerine göre daha kolay ve eğim seviyesi düşüktür. Bu yüzden yeni başlayanların ilk olarak burada şansını denemesi daha iyi olacaktır. Kayak sporunu öğrenmek ve snowboard kullanmak isteyenlerin tercih etmelerini tavsiye ediyoruz.

Diğer pistlerde olduğu gibi kayak yapabilmeniz için zirveye çıkmanız gerekmektedir. Zirveye çıkma işlemini telesiyej yardımıyla yapabilir ve kısa sürede kendinizi aşağıya doğru bırakabilirsiniz. En tepede bulunan kafede manzara eşliğinde sahlebinizi yudumlamanızı tavsiye edebiliriz.

kartepe kayak

Kartepe Kayak Fiyatları

Kocaeli Kartepe kayak merkezinde pistlerin işletmesi bölgede bulunan tek otel olan GreenPark’ta bulunmaktadır. Otelde konaklama yaptığınız taktirde skipass ücretlerinde müşteri olduğunuzdan dolayı ufak bir indirim söz konusu olacaktır. Günlük skipass ücreti 80 TL olarak 2017 kış ayında satılmaktaydı. Takip eden yıllarda ufak bir zam yapılması durumu söz konusu olabilir.

Kayak bildiğiniz üzere ekipman ihtiyacı duyulduğundan diğer sporlara nazaran daha pahalı olarak söylenebilir. Eğer satın almak istemiyorsanız Kartepe yolu üzerinde bulunan bir çok dükkandan kiralama şansınız bulunuyor. Snowboard, kayak, kar kıyafetleri, ayakkabı gibi her türlü ihtiyaç duyduğunuz ekipmanı kiralayabilirsiniz. Otelde kiralamak isteyenler biraz daha fiyat farkı ödemek zorunda kaldığından, Maşukiye bölgesinde bulunan yerlerden kiralamanızı tavsiye edebiliriz.

karlıtepe

Kartepe’ye Nasıl Gidilir ?

Kartepe kayak merkezine erişim için İstanbul ve Ankara yönünden otoban üzerinden gelirken Kartepe gişelerinden çıkmanız gerekmektedir. Daha sonra ilk sapak olarak Sapanca yoluna gireceksiniz ve yolu takip ederek Maşukiye merkeze geleceksiniz. Buradan tabelaları takip ederek virajlı yollardan Kartepe’ye çıkabilirsiniz. Yaklaşık 15km’lik bir tırmanmadan sonra kayak merkezine ulaşmanız mümkündür.

Kış aylarında yoğun kar yağdığı dönemlerde sürekli olarak yol açma çalışmaları devam etmektedir. Ancak kış lastiğini ve zinciriniz yanınızda olmadan yola çıkmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü olası bir yoğun kar yağışında yolda mahsur kalabilir ve tatilinizin işkenceye dönüşebilir. Bu yüzden tedbir almanızda fayda bulunmaktadır. Ayrıca bölgede bulunan jandarma kuvvetleri denetim yaptığı zamanlarda zinciri olmayan araçların geçişine izin vermeyebiliyor. Fahiş fiyatlardan zincir satın alarak çıkmak yerine önceden yanınızda bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir