Kartepe Skipass Fiyatları 2017 – 2018

Seyahat - Gezi anilbirgul

Skipass Nedir ?

Skipass, Kartepe zirvesinde bulunan kayak pistlerine giriş yapabilmeniz için ücret mukabilinde sizlere verilen kartlı geçiş sistemidir. Tek seferlik, yarım günlük ve tam günlük olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır. Kartepe’de kayak yapmak istiyorsanız öncelikle skipass satın almanız gerekmektedir.

Bölgenin pistlerinin işletmesini elinde tutmakta olan Green Park Otel’in alt katında bulunmakta olan kayak odasında skipass satın alabilirsiniz. Buraya erişim sağlamak istiyorsanız; otopark kısmına aracınızı park ettikten sonra aşağı doğru kısa bir yürüyüş yapabilir ve sol tarafınızda kayak odasını görebilirsiniz. Ayrıca snowboard veya kayak kiralamasını buradan yapabilirsiniz.

Daha önceden bahsetmiş olduğumuz üzere otelde kiralama fiyatları biraz uçuk olduğundan Maşukiye merkezde bulunan çeşitli kiralama yapan dükkanlardan almanızda fayda olduğunu düşünüyorum.

skipass fiyatları

Skipass Fiyatları (2017 – 2018 Sezonu)

Skipass geçtiğimiz yıllarda uygun fiyatlara satılmaktaydı ve gün içerisinde hızla tükeniyordu. Bu yüzden bölgede karaborsası oluşmuş ve insanlar birbirlerine ticaretini yapmaya başlamıştı. Bunun önüne geçebilmek adına otel yönetimi olaya el attı ve skipass’ı depozitolu hale getirdi. Artık skipass alabilmek için öncelikle 30 TL nakit ücreti veriyorsunuz ve kartınızı gün sonunda iade ettikten sonra ücretinizi geri alıyorsunuz.

2017-2018 Kartepe Skipass Fiyatları

Depozito : 30 TL

Kısa Tur : 10 TL

Uzun Tur : 35 TL

Yarım Gün : 60 TL

Tam Gün (Sınırsız) : 100 TL

Fiyatlara bakacak olursak geçen seneye göre herhangi bir değişiklik yapılmadığını görebiliyoruz. Eğer Kartepe’ye kayak yapmaya gidiyorsanız tam gün seçeneğini satın almanızda fayda olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Özellikle haftasonları yoğunluk yaşandığı için yarım günde en fazla 2 tur atma şansınız olacaktır. Bu yüzden ufak fiyat farkından kaçmayıp tam gün seçeneğini değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

skipass ücretleri

Kartepe Skipass Fiyatları

Skipass fiyatlarını yukarıda sizlere bildirdik. Kış sporlarının biraz daha lükse kaçtığını fiyatlardan görebilmeniz mümkün. Bunların yanında satın alacağınız veya kiralayacağınız kayak ekipmanları, yemek, ulaşım gibi harcamalarınızı da düşünecek olursak bir günlük kayak yapmanın kişi başı maliyeti 500 TL gibi rakamlara çıkabiliyor. O yüzden kayak yapmayı kafanıza koymadan önce yanınıza bir miktar para ayırmanızda fayda olduğunu düşünüyorum.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir