Kayra Şenocak Kimdir ?

Kimdir ? anilbirgul

Ünlü sinema, dizi, tiyatro oyuncusu ve sunucu Kayra Şenocak 25 Haziran 1968 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini İstanbul’da alan Şenocak, lisans eğitimine de İstanbul’da devam etti ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde okudu.

Sanat Yaşamına Nasıl Başladı?

Pek çok tiyatro oyunuyla oyunculuğunu geliştiren oyuncu, 1998 yılında Alışan’ın başrolünde oynadığı ‘Aynalı Tahir’ isimli dizide oynayarak adından oldukça söz ettirdi. 2006 yılında ‘Yağmurdan Sonra’ isimli diziyle ününe ün katan Şenocak, 2002 yılında yer aldığı ‘Yarım Elma’ isimli diziyle oyunculuğunu çok daha fazla geliştirdiğini göstermiş oldu.

kayra şenocak kimdir

Sunuculuk Deneyimleri Nelerdir?

Pek çok tiyatro oyununda oynayan ve dizilerde yer alan oyuncu, bir dönem Show TV’de yayınlanan ‘Şans Kapıyı Çalınca’ isimli programı Seray Sever ile beraber sundu. Bunun yanı sıra Samanyolu TV’de yayınlanan ‘Kapıda Biri mi Var?’ isimli yarışma programını da sundu.

Son Dönemlerde Hangi Projelerde Yer Aldı?

2014 yılında ‘Arka Sokaklar’ isimli dizide Asfa karakterine hayat veren Şenocak, 2013 yılından beridir de kendi kurduğu tiyatrosunda kendisinin yazıp yönettiği ‘Aşka Olan Meyilim Senin Yüzünden’ isimli oyunda oynamaktadır (2016). 2014 yılında TRT 1 ekranlarında yayın hayatına başlayan Filinta dizisinde ‘Hasan’ karakterinde oynadı.

Özel Yaşamı

Kayra Şenocak 1998 senesinde Verda Şenocak ile hayatını birleştirdi. Çiftin Mert isminde bir oğulları oldu 2001 yılında boşanma kararı aldılar. Şenocak 2006 yılında Ebru Karanfilci ile nişanlandı ancak çift 2007 yılı sonlarına doğru ayrılma kararı aldı

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir